Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Životní prostředí ve společenském domě

Výstava věnovaná životnímu prostředí se u příležitosti Dne Země uskuteční ve čtyřech dnech od středy 18. do soboty 21. dubna v Městském společenském domě v Kolíně

Životní prostředí ve společenském domě
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 13.4.2018 v 7:00, Aktualizováno: 12.4.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Jde již o jedenáctý ročník výstavy, která je po Kmochově Kolíně druhou nejoblíbenější událostí ve městě, protože každý rok ji navštíví 5 až 6 tisíc dětí. Její přitažlivost spočívá v tom, že je koncipována jako velká poznávací soutěž s dvěma desítkami soutěžních stanovišť. Charakter celé výstavy je nejsnáze rozpoznatelný právě v rozmanitosti zmíněných stanovišť, proto si je dovolíme vyjmenovat: Poštovní holubářství, Ochrana a poznávání motýlů, Co víš o včelách, Historie Země, Pomalá domácnost, Život na památných stromech, Záchranná stanice Huslík, Poznávání šišek a hmatová zkouška, Soused netopýr, Les, Ochrana ryb a rybářství, Zvláště chráněné houby, Zajímavosti o půdě či Stromy pod kontrolou.
Výstava o životním prostředí už tradičně zaplní obě horní patra společenského domu i jeho předsálí, ve druhém patře bude jako obvykle i laserová střelnice a stanoviště myslivců.
Výstavu pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu v Kolíně za pomoci Střední školy obchodní ze Štáralky a Středního odborného učiliště z Čáslavi. Jednotlivá výše vyjmenovaná stanoviště zřídí odborníci na danou oblast. Otevřeno je každý všední den od 9 do 17 hodin, v sobotu pouze do 12 hodin. Podle kolínského místostarosty Michaela Kašpara si akce vyžádá náklady 300 až 400 tisíc korun, ale díky sponzorům se vložené peníze městu vrátí.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM