Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Žluté popelnice až v roce 2018

O žlutých "popelnicích", které budou nabídnuty občanům na třídění plastů, se sice již delší dobu mluví, ale s jejich reálným zavedením se počítá až příští rok.

Žluté popelnice až v roce 2018
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 24.10.2017 v 6:00, Aktualizováno: 22.10.2017 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Protože se jedná o dotační program, musí město splnit závazná pravidla - vysoutěžit dodavatele nádob a také společnost, která bude plasty od rodinných domů svážet. Společnost AVE Kolín předpokládá, že má všechny podmínky pro to, aby podala městu nejvýhodnější nabídku na svoz. Podle jednatelky AVE Věry Suchomelové se největší množství plastů objevuje na jaře a v létě, kdy eskaluje spotřeba tekutin z PET lahví, a v té době by tedy bylo vhodné projekt žlutých popelnic odstartovat. Podle jejích zkušeností se v kolínském komunálním odpadu stále ještě nachází velké množství plastů. Víme, že kontejnerů na plasty je v Kolíně mnoho, pro některé obyvatele však zřejmě nejsou v pohodlné dochozí vzdálenosti. Město Kolín předpokládá, že důsledným tříděním v domácnostech by se celkový objem komunálního odpadu mohl výrazně snížit. Uvažuje se i o tom, že by po vytřídění plastů mohl některým obyvatelům stačit svoz komunálního odpadu v rytmu 14 dnů.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM