Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 24. června 2019

Změna pro Kolín obhájila drtivé volební vítězství

Jak ukázaly víkendové volby, osmileté řízení města nijak neubralo na popularitě seskupení "Změna pro Kolín", vedeného Vítem Rakušanem.

Změna pro Kolín obhájila drtivé volební vítězství
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 6.10.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Jestliže před čtyřmi lety Změna drtivě vyhrála s 63,94 % hlasů, o prvním říjnovém víkendu roku 2018 dosáhla na takřka totožný výsledek (62,81 %). Podobně dopadlo i rozdělení mandatů v novém zastupitelstvu - jestliže dosud Změna držela 20 z 27 zastupitelských postů, nově má ještě o jeden víc.
Vzhledem k ambicím skončily volby neúspěchem pro ambiciózní ANO 2011 a ODS - ti první se sice dostali do zastupitelstva (11,09 %, 3 mandáty), výsledek je ale na třetině jejich celostátních preferencí a skončí určitě v opozici, ti druzí (ODS) se už podruhé za sebou do zastupitelstva vůbec nedostali (4,17 %).
Do zastupitelstva Změnu a ANO doprovodí tři seskupení, která vesměs těsně překonala pětiprocentní "stropovou" hranici - Kolíňáci (5,75 %, 1 mandát), Volba pro Kolín (5,43 %, 1 mandát) a komunisté (5,20 %, 1 mandát).
Do zastupitelstva se stejně jako ODS nedostala ani ČSSD, před volbami zastoupená jedním postem v městské radě (2,1 %), dalšími poraženými jsou i Piráti (2,52 %) a TOP 09 (0,97 %).
Vítězná Změna pro Kolín by mohla vzhledem k suverénnímu volebnímu výsledku obsadit všechny radniční posty bezproblémově sama, je ale jisté, že do koalice přizve minimálně jednoho dalšího partnera. Automaticky se nabízí Kolíňáci, tradiční koaliční partner Změny (v obou předchozích zastupitelstvech), jednání jistě proběhnou i s letos vzniklým uskupením Volba pro Kolín v čele s dosavadním místostarostou Tomášem Růžičkou (ten ve volbách před 4 lety kandidoval za Kolíňáky).

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM