Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

ZŠ Suchdol je mistrem republiky. Dopis o skvělém úspěchu žáků i kantorů

ZŠ Suchdol je mistrem republiky. Dopis o skvělém úspěchu žáků i kantorů
 
Publikováno: 26.4.2014, Aktualizováno: 23.4.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

První dubnový den tohoto roku se pro tři vybrané žáky Základní školy Suchdol u Kutné Hory (a vzápětí také pro celou školu) stal výjimečným a nezapomenutelným. Žáci 9. třídy (Martina Pokorná a Petr Dolejš) spolu se spolužákem z 8. třídy (Jiří Šimoníček) pod vedením paní učitelky Mgr. Květoslavy Štikovcové zvítězili v celostátním kole soutěže ve finanční gramotnosti a stali se tak mistry republiky.

Ihned zpočátku stálo žákům i kantorům v cestě mnoho překážek, především cesta ze Suchdola na místo soutěže - do historického areálu benediktinského opatství Emauzy v Praze - byla z hlediska časové tísně napínavá. Zakrátko po registraci a zahájení soutěže moderátorem Českého rozhlasu již následovalo semifinálové kolo, kde se žáci přehoupli přes 14 náročných otázek, své semifinále s přehledem vyhráli a postoupili do nejlepší čtveřice. Finále bylo napínavé a dlouhou dobu vyrovnané, ale zakrátko bylo jasné, že stupně vítězů nás neminou. Žáci mocně zaútočili, vedoucí Liberec se nakonec propadl na třetí místo a pro naši školu to znamenalo jediné - jsme mistři České republiky! Radost z úspěchu, která byla obrovská, umocnily navíc úžasné ceny. Každý z žáků si tak mimo jiné odnesl ze soutěže poukázku v hodnotě 3.000 Kč na nákup elektroniky.


Zúčastněným žákům i vyučujícím matematiky patří za jejich zásluhy obrovská gratulace. Naše škola si právem zaslouží titul, kterým se může honosit již od 1. dubna 2014 - tedy titul "Škola mistrů republiky ve finanční gramotnosti."

Děti ze ZŠ Suchdol se stali Mistry ČR ve finanční gramotnosti.
Foto: Archiv ZŠ Suchdol
Autor článku: Tereza Lehečková
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branekNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod Sněžkou
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM