Logo Kolínský PRES
 

Tři otázky pro...

Se starostou Michaelem Kašparem o éře učitele

Znám několik případů, kdy je "učitelství" doslova vrozené a o kariéře učitele je někdo takový rozhodnutý už od dětství. Byl to i váš případ?

Opravdu ne (smích). Já jsem ve čtvrťáku na gymplu záviděl těm, kdo věděli, co chtějí studovat a po škole dělat. Protože já to nevěděl vůbec. Podal jsem si, spíš z nerozhodnosti, přihlášky na několik škol a nakonec se to "sešlo" tak, že jsem nastoupil na pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. A v tom rozhodnutí hrály roli samé drobnosti - měl jsem tam mezi studenty nějaké známé, bylo tam z Kolína dobré vlakové spojení a bylo to dost daleko od Kolína, abych tam dostal místo na koleji.

0

Pokud vím, hned po škole jste začal učit na kolínském gymnáziu. To byla taky náhoda?

To nepřišlo z mé iniciativy. Už když jsem byl v pátém ročníku vysoké školy, řekli mi zástupce ředitele gymnázia Josef Spudil a má současná pedagogická kolegyně Irena Šandová, kteří mě pár let předtím na gymplu učili, že budou potřebovat učitele zeměpisu a tělocviku a že si mě "vyhlédli". A protože jsem proti návratu do Kolína nic neměl a gympl byla lákavá volba, nastoupil jsem tam okamžitě po vysoké škole.

0

To jsme, jestli dobře počítám, v roce 2007? Takže vaše profesorská kariéra na gymplu trvala 7 let?

Ona trvá dodnes, protože jsem si ponechal dvě hodiny úvazku, abych nevyšel ze cviku a zůstal ve styku s učením, které mne baví. Protože starostování je podmíněné a ohraničené zvolením či nezvolením a nikdy nemůžete vědět, jak dlouho v politice zůstanete. Ano, na gympl jsem nastoupil v roce 2007. A hned o rok později jsem dostal třídnictví "primy", tedy těch nejmladších studentů, kteří nastupují na gymnázium po páté třídě základní školy. Pokud mě něco hodně mrzelo ve chvíli, kdy jsem v roce 2014 nastupoval na radnici, tak to, že jsem tuhle "svou" třídu nemohl dovést k maturitě. Tu už dnes mají za sebou a dnes je drtivá většina z nich na vysokých školách.

0
Gabriela Šubotníková

Jaké novinky se chystají na finálový večer Miss Kolínska pro rok 2019?

V letošním roce budou moci diváci v sále přímo zvolit svou MISS Publika zaslání jedné sms přímo během slavnostního finálového večer. Vítězka MISS Publika 2019 bude vyhlášena během finálového večera, stejně jako MISS Sympatie, o kterou diváci hlasují již nyní a II. Vicemiss, I.Vicemiss a absolutní vítězka 19.ročníku MISS Kolínska. Finalistky se opět představí v několika soutěžních disciplínách a divákům předvedou módní přehlídku opět s taneční choreografií.

1

Kdy a kde bude finálový večer probíhat?

Slavnostní finálový večer proběhne v úterý 26.listopadu 2019 od 19hod v Městském divadle v Kolíně.

3

Co čeká vítězku Miss Kolínska 2019?

Vítězka bude opět cestovat za poznáním a módou s cestovní kanceláří Monatour, opět je pro ní přichystána Make-up párty i s pozváním pro své blízké, bude moci relaxovat v rámci relaxačního pobytu v restortu Vigvam. Bude moci využít permenentek na sportovní vyžití i k možnosti výběru zboží u módní partnera B.My.Fashion a Women design a mnohé další. Zúčastní se přednášek v rámci seminářů etikety a vizážistiky v rámci letních škol krásy pořádaných agenturou COLIN Agency.

3
Otevření poslanecké kanceláře Víta Rakušana
ex starostra

Poslaneckou kancelář budete mít na kolínské radnici. Proč jste se tak rozhodl?

Poslanci by měli pondělky trávit v kanceláři v místě, kde byli zvoleni. Dostáváme na to dokonce nějaký budget, abychom si mohli regionální kancelář zřídit, včetně prostředků na papír, propisky, kafe... Dlouho jsem o tom uvažoval a nakonec se rozhodl, že minimálně pro další rok budu tak smělý a využiji svoji kancelář starosty. Mé dveře jsou a vždy budou otevřené kdykoliv, nejen v pondělí.

0

Odkdy bude vaše poslanecká kancelář otevřena?

Už v rámci měsíce prosince chci zavést pravidelný rytmus, o kterém budu občany informovat. Zatím si vše sedá, snažím se co nejrychleji orientovat ve všech úkolech, které z funkce vyplývají, připravuji tým svých nejbližších spolupracovníků tak, aby byl maximálně efektivní. Když mi voliči dali tak velkou důvěru, a to především voliči z Kolínska, chci odvést maximální výkon. A to i přes fakt, že jsme jako Starostové a nezávislí v opozici.

0

Máte už stanoveny otevírací hodiny?

Poslanecké hodiny bývají většinou v pondělních dopoledních hodinách, lze se ale domluvit i na individuální schůzce mimo daný termín. To pro mě není nic nového, celá léta svého starostenství jsou dveře mé kanceláře otevřené, stačí se domluvit na termínu s mou asistentkou. Jinak tomu nebude ani v rámci výkonu poslaneckého mandátu. K tomu bych rád dodal, že bych i v regionu chtěl pořádat poslanecké dny na určité téma, tedy odborné diskuse ke konkrétním problémům za přítomnosti odborníků na dané téma.

0
Odpověděli i další osobnosti:
Se starostou Michaelem Kašparem o éře učitele
Gabriela Šubotníková
Otevření poslanecké kanceláře Víta Rakušana

Pozitivně hodnotíte...

Nejčtenější články...

Zpravodajství
12.1.2020
0
Podoba kolínské nádražní haly na přelomu roků
O nádražní hale v Kolíně jsme naposledy psali v polovině října, kdy byla po roční kompletní rekonstrukci přestřižením pásky slavno...
Zpravodajství
11.1.2020
0
V předropodeji MSD jsou před vyprodáním lístky hned na několik pořadů
Kompletní program kolínského Městského společenského domu na první pololetí příštího roku už je uveřejněný na internetových stránk...

Kolínsko v obrazech...

Nejnovější komentáře...

Ivana Bartáková, 22.1.2020 12:05
“Snad už v tomhle věku Plešinger neobtěžuje studentky. Ač běhá, minulosti neuteče.”
Ivana Bartáková, 22.1.2020 12:00
“Už se těším!”
Martin Slavík, 22.1.2020 11:41
“Paráda”