Logo Kolínský PRES
 

Tři otázky pro...

Alice Vlková a psí útulek v Kolíně
Ředitelka kolínského psího útulku Alice Vlková

Kolik chlupáčů, které se k Vám dostanou, je jen zaběhlých a kolik se jich rychle podaří vrátit majiteli?

O trochu víc než polovina. V tomhle se mimochodem hodně liší poslední roky od začátků útulku. Tehdy se s dosavadním majitelem znovu setkala cca čtvrtina do Alíkova přijatých pejsků, zatímco dnes je to v předchozí odpovědi zmiňovaná polovina.

1

Čím je ten nárůst dán? Snazší informovaností díky internetu? Nebo čipováním?

Samozřejmě možnost masově oslovit lidi ve městě prostřednictvím zejména Facebooku, kde diskutující fotografie pejsků sdílí, má nezanedbatelný vliv, ale velkou pomocí je opravdu čipování. I když ani s ním to není tak jednoduché, jak si veřejnost často myslí.

1

Žil jsem v domnění, že pokud má nalezený chlupáč čip, čtečkou ho "přečtete" a v databázi najdete majitele. Co je na tom komplikovaného?

Jednak jsou případy, kdy pes čip má, ale majitel nezanese údaje do registru, takže v databázi ho najít nelze. Navíc registr čipů není jeden centrální, celorepublikový, ale je jich mnohem víc. A do které z databází bude pes po očipování zanesen, záleží na majiteli. Takže to hledání je pracné a zdaleka ne vždy skončí úspěšně.

3
Se starostou Michaelem Kašparem o éře učitele

Znám několik případů, kdy je "učitelství" doslova vrozené a o kariéře učitele je někdo takový rozhodnutý už od dětství. Byl to i váš případ?

Opravdu ne (smích). Já jsem ve čtvrťáku na gymplu záviděl těm, kdo věděli, co chtějí studovat a po škole dělat. Protože já to nevěděl vůbec. Podal jsem si, spíš z nerozhodnosti, přihlášky na několik škol a nakonec se to "sešlo" tak, že jsem nastoupil na pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. A v tom rozhodnutí hrály roli samé drobnosti - měl jsem tam mezi studenty nějaké známé, bylo tam z Kolína dobré vlakové spojení a bylo to dost daleko od Kolína, abych tam dostal místo na koleji.

0

Pokud vím, hned po škole jste začal učit na kolínském gymnáziu. To byla taky náhoda?

To nepřišlo z mé iniciativy. Už když jsem byl v pátém ročníku vysoké školy, řekli mi zástupce ředitele gymnázia Josef Spudil a má současná pedagogická kolegyně Irena Šandová, kteří mě pár let předtím na gymplu učili, že budou potřebovat učitele zeměpisu a tělocviku a že si mě "vyhlédli". A protože jsem proti návratu do Kolína nic neměl a gympl byla lákavá volba, nastoupil jsem tam okamžitě po vysoké škole.

0

To jsme, jestli dobře počítám, v roce 2007? Takže vaše profesorská kariéra na gymplu trvala 7 let?

Ona trvá dodnes, protože jsem si ponechal dvě hodiny úvazku, abych nevyšel ze cviku a zůstal ve styku s učením, které mne baví. Protože starostování je podmíněné a ohraničené zvolením či nezvolením a nikdy nemůžete vědět, jak dlouho v politice zůstanete. Ano, na gympl jsem nastoupil v roce 2007. A hned o rok později jsem dostal třídnictví "primy", tedy těch nejmladších studentů, kteří nastupují na gymnázium po páté třídě základní školy. Pokud mě něco hodně mrzelo ve chvíli, kdy jsem v roce 2014 nastupoval na radnici, tak to, že jsem tuhle "svou" třídu nemohl dovést k maturitě. Tu už dnes mají za sebou a dnes je drtivá většina z nich na vysokých školách.

0
Gabriela Šubotníková

Jaké novinky se chystají na finálový večer Miss Kolínska pro rok 2019?

V letošním roce budou moci diváci v sále přímo zvolit svou MISS Publika zaslání jedné sms přímo během slavnostního finálového večer. Vítězka MISS Publika 2019 bude vyhlášena během finálového večera, stejně jako MISS Sympatie, o kterou diváci hlasují již nyní a II. Vicemiss, I.Vicemiss a absolutní vítězka 19.ročníku MISS Kolínska. Finalistky se opět představí v několika soutěžních disciplínách a divákům předvedou módní přehlídku opět s taneční choreografií.

1

Kdy a kde bude finálový večer probíhat?

Slavnostní finálový večer proběhne v úterý 26.listopadu 2019 od 19hod v Městském divadle v Kolíně.

3

Co čeká vítězku Miss Kolínska 2019?

Vítězka bude opět cestovat za poznáním a módou s cestovní kanceláří Monatour, opět je pro ní přichystána Make-up párty i s pozváním pro své blízké, bude moci relaxovat v rámci relaxačního pobytu v restortu Vigvam. Bude moci využít permenentek na sportovní vyžití i k možnosti výběru zboží u módní partnera B.My.Fashion a Women design a mnohé další. Zúčastní se přednášek v rámci seminářů etikety a vizážistiky v rámci letních škol krásy pořádaných agenturou COLIN Agency.

3
Odpověděli i další osobnosti:
Alice Vlková a psí útulek v Kolíně
Se starostou Michaelem Kašparem o éře učitele
Gabriela Šubotníková

Pozitivně hodnotíte...

Nejčtenější články...

Zpravodajství
12.1.2020
0
Podoba kolínské nádražní haly na přelomu roků
O nádražní hale v Kolíně jsme naposledy psali v polovině října, kdy byla po roční kompletní rekonstrukci přestřižením pásky slavno...
Zpravodajství
11.1.2020
0
V předropodeji MSD jsou před vyprodáním lístky hned na několik pořadů
Kompletní program kolínského Městského společenského domu na první pololetí příštího roku už je uveřejněný na internetových stránk...

Kolínsko v obrazech...

Nejnovější komentáře...

Martin Slavík, 24.1.2020 09:56
“Že by nové obchodní centrum přímo v srdci Kolína? :-)”
Ivana Bartáková, 22.1.2020 12:05
“Snad už v tomhle věku Plešinger neobtěžuje studentky. Ač běhá, minulosti neuteče.”
Ivana Bartáková, 22.1.2020 12:00
“Už se těším!”