Logo Kolínský PRES
 
Hot-Dog

V pondělí 6. dubna otevřela firma AgroBek novou podnikovou prodejnu ovoce a zeleniny s názvem ´U H...
Číst dále...

Před 25 lety

"Jedním z nejnebezpečnějších míst v Kolíně je chodník na náměstí před budovou okresního úřadu. Něk...
Číst dále...

 
Názor dne

Petr Štěpánek na Facebooku oglosoval nápady na odpuštění nájemného
"Je to vážně výbornej nápad, že nájemníci nebudou muset něko...
Číst dále...

Zaujalo nás

Projekt Vaše kino funguje i v Kolíně
Od druhého dubnového týdne se Kino 99 připojilo k projektu V...
Číst dále...

 

Co se dnes děje v Kolíně?

Kino 99Kino 99 nepromítá, zrušeny jsou i všechny další akce v Kolíně

Tři otázky pro...

Jak funguje projekt Vaše kino, k němuž se připojilo i Kino 99?
Petr Hejcman, ředitel Kina 99

Od úterý 7. dubna se Kino 99 připojilo k projektu ´Vaše kino´, umožňujícímu pouštět si filmy přes internet. Čím se ´Vaše kino´ liší od internetových půjčoven či jiných on-line projekcí?

Zásadní rozdíl je v tom, že v projektu ´Vaše kino´ uvidíte jen premiérové, tedy úplně nové filmy. Tedy filmy, které ještě neuvádí televize, on-line půjčovny a ani nevyšly na DVD. Jde o nové snímky, které by za normálních okolností momentálně promítala kina, ale ta jsou kvůli karanténním opatřením zavřená. Takže teď si tyto filmové premiéry můžou zájemci pustit doma, za symbolickou cenu jedné vstupenky. To je případ třeba nových českých komedií ´Případ mrtvého nebožtíka´ či ´Šťastný nový rok´.

0

Do jaké míry je na divákově libovůli, co a kdy si z nabízených filmů pustí?

Celý projekt "simuluje" kino, jen s tím rozdílem, že za filmem nejdete do kina, ale k monitoru počítače. Večerní projekce probíhají 6 dní v týdnu, vždy od 20 hodin a každý den je celorepublikově uváděn jediný stejný snímek. Film si spustíte v reálném čase, tedy stejně jako v kině ho nelze přerušit "pauzou", ale je odvysílán vcelku. Od pátku do neděle projekt nabízí i odpolední projekce od 15 hodin s programem určeným pro děti.

0

Jak celý systém funguje a je tak jednoduchý, že ho zvládne každý? Nebo je k němu nutné stahovat nějaký speciální software?

Celé to funguje úplně jednoduše. Na webu Kina 99 je uveden program projekcí na celý týden. On-line si za 70 korun koupíte vstupenku, zaplatíte platební kartou a do dvaceti minut vám přijde e-mail s kódem. Na webu www.vasekino.cz se pak zadáním kódu přihlásíte a ve 20 hodin se vám na monitoru spustí film. Můžete si zvolit i jeho rozlišení, tak aby se vám přehrával plynule, podle kvality vašeho připojení a počítače. Lístek vám stačí jeden, ale bude-li vás film sledovat doma víc a budete-li chtít podpořit naše kino, můžete si lístků samozřejmě objednat víc.

0
Jak se kolínským tanečníkům dařilo na Mistrovství Evropy WADF v Moskvě?
Naďa Eretová, organizační vedoucí a trenérka TK CrossDance Kolín

Tanečníci kolínského CrossDance na začátku března startovali na Mistrovství Evropy WADF v Moskvě. Jak velká byla výprava a kolik medailí přivezla?

Výpravu 49 tanečníků doprovázeli tři trenéři klubu a skupina rodičů. Soutěžilo 18 zemí, Česká republika skončila na druhém místě hned za Ruskem. CrossDance získalo 100 medailových umístění (36 zlatých, 42 stříbrných, 11 bronzových). Zajímavostí je, že hlavní trenér Vladimír Vidner byl do Moskvy pozván jako porotce, takže ten svoje svěřence tentokrát viděl z druhé strany, než obvykle.

1

Brali jste sebou do Moskvy i vaše nejmenší svěřence?

Ano, poprvé vyrazil do Moskvy celý týmek minikids tanečnic, tedy dětí do osmi let. Zodpovědnost, jakou do přípravy, soutěžních výstupů i třeba nošení české vlajky při nástupu zemí miniprckové vložili, je hodna obdivu. A úspěchy na sebe nenechaly čekat, v sólových soutěžích s 18 soupeři byli "naši" na bedně. Skvělou podporou jim byl jejich "maminkový" doprovod. S láskou, důsledností, ale i pokorou ke sportu je maminky provázely celou soutěží a jako trenéři si nemůžeme přát lepší rodičovskou podporu.

0

V Moskvě jste byli ještě před vypuknutím epidemie koronaviru. Byla už v Moskvě znát ochranná opatření?

Moskva nás svou důkladností překvapila. Na letišti byly očekávané zvýšené kontroly s občasným měřením teploty. Metro, podchody, obchody a veřejná místa byly v pravidelných intervalech dezinfikovány a myty, stejně tak podchody a vstupy do metra. V restauraci byly pro děti k dispozici vlhčené dezinfekční kapesníčky a k jídlu, které se jí rukama (pizza, tortilly, hranolky), rozdávali rukavice. Veřejné toalety na kterémkoliv místě byly vyčistěny a stále kontrolovány, na toaletách byl i mýdelník a dezinfekčník. A v hotelu ve výtahu byla uklízečka a omývala tlačítka.

0
Jak se kolínským atletům vydařila halová sezóna?
Jiří Tuček, předseda oddílu T.J. Sokol Kolín - atletika

Ve skončené halové sezóně získali kolínští atleti několik medailí na republikových mistrovstvích. Jak si letošní sezona stála ve srovnání s předchozími? Překvapil vás někdo?

Musím říci, že po odchodu dalších špičkových závodníků Štěpána Hampla a Stanislava Jíry do vrcholového sportu, ukončení kariéry Šárky Vachaty a zranění Matyáše Daleckého a Denisy Pešové jsem se trochu obával, že halová sezóna v prudce rostoucí konkurenci nemusí pro kolínskou atletiku dopadnout dobře. Naštěstí se ukázalo, že pořád dokážeme vychovávat nové kvalitní atlety, a tak zisk devíti medailí snese srovnání s nejúspěšnějšími sezónami. Nemůžu říci, že by mě někdo vyloženě překvapil, ale mám radost z nových medailových jmen mezi absolutní mládežnickou špičkou - z Marka Řeháka, Jiřího Synka či či Matyáše Čudlého.

0

Které výkony vám udělaly největší radost? A které jsou největším příslibem před "venkovní" sezónou?

Konečně zdravá byla po celou přípravu svěřenkyně Martina Radikovského Natálie Olivová, a tak měla v halové sezóně skvělou formu a přetavila ji v zisk titulů jak ve skoku do výšky, tak v halovém pětiboji a určitě má dobře našlápnuto ke splnění limitu pro účast na dorosteneckém mistrovství Evropy, což bych jí za její přístup k atletice moc přál. Výborní byli i tyčkaři. Skvělou sezónu by před sebou mohli mít jak Zuzana Pražáková, která je posledním rokem v kategorii žen do 22 let, tak po zranění se ve velmi dobré formě vrátivší jednoznačný český juniorský šampión Jakub Vítek který bude usilovat o start na juniorském mistrovství světa v Nairobi.

0

Kdy začínají "venkovní" soutěže a které z nich z kolínského pohledu slibují největší zajímavost? A kdy v nejbližších měsících mohou Kolíňáci vidět závody na atletickém stadiónu v Borkách?

Venkovní soutěže začnou jako vždy na konci dubna, na 1. května připravujeme tradiční Polabské závody, na kterých budou moci nejen kolínští atleti ukázat, jak se přes zimu připravili. Nejzajímavějšími závody slibují být červnové kolo I. ligy mužů a žen, kde jsou Kolíňáci jedni z favoritů soutěže, na začátku května mládežnický mítink Youth Athletics a letošním vrcholem pak bude na podzim uspořádání finále mistrovství ČR družstev staršího žactva. Kolínští organizátoři ale připravují na 50 závodů, takže na stadiónu Mirka Tučka v Borkách bude určitě po celou sezónu živo.

0
Jaká divácká lákadla nachystal Městský společenský dům na konec zimy a na jaro?
Zdeněk Hejduk, ředitel Městského společenského domu

Jaké jsou hlavní trháky zimního a jarního programu MSD?

Narvané bylo představení Jaroslava Duška s Mnislavem Zeleným Atapou. Velký zájem byl o koncert Jakuba Smolíka a legendární představení Caveman. Uvidíme, jak si bude stát jeho ženská odnož Cavewoman, ale vzhledem k tomu, že si dvě stovky vstupenek koupila jedna kolínská firma, tak si myslím, že bude také plno. No a čekají nás tři velké koncerty – Arakain, Trautenberk a Walda Gang s Alkeholem, ty mívaly vždy velký úspěch. Velký návrat zažívá travesti show, asi sto lístků se prodalo hned po podzimním představení, další stovka už přibyla.

0

V programu MSD je rok co rok několik na první pohled nenápadných akcí, které ale často nabídkou silnější divácký zážitek než hitová "tutovka". Co byste v tomhle ohledu divákům doporučil?

Ve středu 4. března máme koncert britského zpěváka a kytaristy Jamese Harriese, který v rádiích přeskočil všechny tuzemské i zahraniční hvězdy od Chinaski přes Pink nebo Lucii Bílou až po Kryštofa nebo Marka Ztraceného. Na Apríla se uskuteční asi vůbec největší lahůdka, kdy první dáma folku Pavlína Jíšová spojila své síly s kapelou Petr Kalandra Memory Band, natočila s ní desku a v tomhle koncertu zazní jak nové písničky z téhle desky, tak největší hity Pavlíny, samozřejmě nestárnoucí evergreeny Petra Kalandry, ale i největší pecky Zuzany Michnové, které zpívá Jíšová. Na konci dubna pak zahraje kapela, která si říká Inspektor Kluzó a jejím frontmanem je herec a moderátor Tomáš Matonoha. No a musím upozornit na už dvakrát přeložený koncert muzikantky a novinářky Emmy Smetany, který se tentokrát už určitě uskuteční 18. března a přijede s ní i její snoubenec, zpěvák a herec Jordan Haj.

0

Už patnáct let se v MSD schází sběratelé. Budou setkání pokračovat?

V počátcích se scházeli kromě prázdnin každou sobotu, loni jsme to trošku omezili a letos zase rozšířili na celkem osm setkání. Internet v tom sehrál svoji roli, takže jde vlastně o setkání pár kamarádů a přátel s pravidelnými návštěvníky. Já se skřípěním zubů vstávám v sobotu dříve než normálně ve všední den do práce, ale pak jsem tam s nimi docela rád. Snažil jsem se na ono setkání přetáhnout třeba lidi nabízející své věci v Bazaru na vzduchu, ale marně. To by bylo hezké spojení – známky, mince, pohledy a vedle toho staré desky, DVD, skleničky a další bazarové zboží.

0
Jak funguje projekt Vaše kino, k němuž se připojilo i Kino 99?
Jak se kolínským tanečníkům dařilo na Mistrovství Evropy WADF v Moskvě?
Jak se kolínským atletům vydařila halová sezóna?
Jaká divácká lákadla nachystal Městský společenský dům na konec zimy a na jaro?

Pozitivně hodnotíte...

Nejčtenější články...

Zpravodajství
2.4.2020
0
Kolínský rouškomat si za roušku účtuje třicet korun, ceny v jiných městech se pohybují od pěti do padesáti korun
Od minulého týdne se v českých městech začaly objevovat rouškomaty neboli automaty prodávající roušky. Od včerejška má svůj rouško...
Zpravodajství
2.4.2020
0
Dnešní podoba sídliště kolem Jezevčíka je pouhým torzem megalomanských původních plánů socialistických architektů
Výstava ´Socialistický sen´, která nedávno skončila v kolínském muzeu, představila i megalomanské architektonické vize města ze še...

Nenechte si ujít...

Kolínsko v obrazech...

Nejnovější komentáře...

Bill Kristens, 19.3.2020 18:13
“Mohu se zeptat na jméno dívčiny, která je na úvodní fotce?”
Jan Pilný, 3.3.2020 14:37
“Taky jsem míval podobné nápady :)) ...třeba na to ještě někdy dojde ;o)”
Petr Řehoř, 25.2.2020 09:34
“Jo, to byla doba. Spíš se divím, že tam nezůstala jen ta kůže. Kdy dostaneš možnost degustovat tygra? :-)”