Logo Kolínský PRES
 

Obrazem: Pohár města Kolína v judu

Fotogalerie
Publikováno: 20.11.2019 Autor článku: Miluše Mečířová Novotná Foto: Miluše Mečířová Novotná

V sobotu 16. listopadu se konal Pohár města Kolína, který zaznamenal rekordní účast 431 závodníků ze 48 oddílů. Hala Bios doslova praskala ve švech. U dveří z tělocvičny se tvořil neustálý "špunt" a jen přebrodit se s fotoaparátem z jednoho konce na druhý byl téměř nadlidský úkol. V tomto prostředí bylo obrovské nasazení organizátorů, závodníků i rozhodčích obdivuhodné.

Pár slov o turnaji od p. B. Olexy:

"Rád bych na úvod poděkoval všem, kteří i malou pomocí přispěli k tomu, že jsme vše zvládli.

V prvé řadě jsem byl a ještě budu kritizován, že tam bylo moc dětí a lidí. Když je málo závodníků, je to špatně, když jich je hodně, je to špatně. Neradi odmítáme děti, které vážily k nám cestu. Bohužel některé členské oddíly Polabské ligy nenahlásily počty dětí (nemají tu povinnost, což se do budoucna změní). Standardně máme cca 250 závodníků a zvládáme to doprat do 15:30.

Hala Bios má své kapacitní omezení, v Kolíně má největší plochu pro stavbu 4 tatami. I když se přihlásí cca 250 - 300 závodníků, tak s nimi přijede velké množství rodičů a situace se bude opakovat. Až se v Kolíně postaví větší hala, budeme usilovat o pořádání Polabské ligy tam.

Jako vždy začínáme turnaj kategorií U9, kterou jsme rozeprali na všech 4 tatami, ta se doprala cca v 11:30 (těch bylo 73) a snažili jsme se je hned vyhlašovat, abychom uvolnili přetlak lidí v hale. Největší kategorie U11 (cca 160 závodníků) hned následovala a doprala se něco po 14 hodině. Během U11 se rozjela i kategorie U15, protože zápasy starších žáků jsou delší než u mladšího žactva. Snažili jsme udělat vše pro to, aby soutěž byla plynulá a maximálně využít všechny 4 tatami. To se nakonec podařilo, protože poslední zápasy se dopraly cca 5 minut po 18. hodině. Více jsme pro to nemohli udělat. Pokud jsme vás zklamali, omlouvám se.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří panu Josefu Musilovi a Petru Černohorskému, kteří nasazovali zápasy s maximální efektivností. Děkuji všem rozhodčím, kteří přijeli ze tří krajů a dokázali rozhodovat pod tlakem a ve vydýchané hale.

Děkuji všem členům TJ START KOLÍN, z.s., kteří pomohli na časomíře, s vyhlašováním a pořadatelskou službou. A v neposlední řadě parťákům ze Sport Kolín, z.s., kteří nám pomohli s organizací turnaje a zejména se stavbou a úklidem tatami."Publikováno: 20.11.2019 Autor článku: Miluše Mečířová Novotná Foto: Miluše Mečířová Novotná

Komentáře k článku...