Logo Kolínský PRES
 

Kolínský Majáles ohlásil čtvrtý ročník, potvrdil rozšíření ze tří na čtyři dny a začal hledat svého krále

Kultura
Zpravodajství
Publikováno: 9.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Kolínský Majáles, který se ve své reinkarnované podobě koná od roku 2017, dospěl letos ke svému čtvrtému ročníku. Jde o jedinou velkou událost v Kolíně, kterou je možné připsat studentské kreativitě.

V kalendáři kolínských kulturních akcí se Majáles zdá se konečně usadil. První ročník se totiž konal koncem dubna, druhý v polovině května, loni jeho datum připadlo na dny 24. až 26. května a v podobném termínu jako před rokem proběhne i ročník letošní.

Už pouhý pohled na datum konání, 21. až 24. května, potvrzuje výraznou změnu - letošní Majáles bude o den delší, tedy čtyřdenní. Program začne už ve čtvrtek odpoledne a bude trvat až do neděle. Tzv. Open air na Kmochově ostrově je přesunuta ze sobotního na páteční večer a organizátoři v čele s ředitelem festivalu Lukášem Zemanem slibují i rozmanitější program, což dokládá i fakt, že páteční i sobotní majálesové dění bude probíhat na třech různých místech města.

Organizátoři též obnovují souboj o titul Krále Majálesu mezi kolínskými středními školami. Kandidáti se během dubna a května utkají v soutěžních disciplínách a během majálesového víkendu se návštěvníci dozví, kdo zvítězil. Na webových stránkách Majálesu (najdete je tady) je v sekci nazvané ´Volba krále´ už nyní možnost nominovat svého favorita.

"Dlouhodobě je naším cílem etablovat Majáles jako kolínskou tradici, probudit k životu celý Kolín napříč věkovými kategoriemi a doslova ovlivnit na pár dní chod města. Prostě zvednout nasazenou laťku opět o něco výš. Uvažujeme o tom, že by se majáles víc posunul do centra města. Rádi bychom přiblížili lidem dosud neobjevené kouty Kolína, vrátili do programu volbu krále a jiné tradiční majálesové aktivity. Také bychom chtěli do Kolína přitáhnout obyvatele okolních měst," avizoval už loni na podzim ambice festivalu Lukáš Zeman.

 

Publikováno: 9.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...