Logo Kolínský PRES
 

Po kině se probouzí i městský společenský dům, ve čtvrtek 21. května bude první akcí koncert na terasách

Kultura
Zpravodajství
Publikováno: 19.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Zdeněk Hejduk

Ze tří kulturních institucí v Kolíně, které pořádají rok co rok suverénně nejvyšší počet akcí a představení, se k možnosti znovuotevření každá staví odlišně.

Radikální postoj zaujalo divadlo - zrušilo či přeložilo veškerý původně plánovaný program a otevře až od září. O variantě, kterou praktikuje Kino 99, jsme před nedávnem psali - v květnu testuje zájem třemi hracími dny týdně a podle výsledků se rozhodne, zda u této varianty setrvá či od června provoz rozšíří.

Městský společenský dům stojí na pomyslném kompromisu mezi oběma variantami. Naplno stejně jako divadlo spustí program až od září, v květnu ale nabídne jeden koncert, v červnu druhý a došlo-li by k rychlému rozvolňování vládních karanténních opatření, operativně by zřejmě v červnu doplnilo další akci (či akce). "Karanténní opatření se sice rozvolňují, vláda ale dává najevo, že kdyby došlo k nárůstu infikovaných, opět je zpřísní. Stejná nejistota panuje kolem toho, kolik účastníků bude na jednotlivou kulturní akci povoleno a v takové situaci zatím nelze na červen plánovat nic," řekl PRESu ředitel MSD Zdeněk Hejduk.

A co tedy MSD s jistotou nabízí? Ve čtvrtek 21. května na venkovních terasách zahraje od 20 hodin Diva Baara, což je pseudonym zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové, známé z účinkování v kapele Yellow Sisters. S doprovodnou kapelou předvede směs popu, jazzu, elektroswingu, diváci budou rozestavením židlí nuceni sedět maximálně po dvou a povinné jsou roušky. V pátek 5. června pak proběhne v MSD koncert první dámy tuzemského folku Pavlíny Jíšové se skupinou Petr Kalandra Memory Band, v tomto případě už uvnitř.   

Jarní rušení akcí se pak projeví rekordní podzimní nabídkou. "Program Městského společenského domu od září do prosince je nabitý jako nikdy předtím, takže jsem sám zvědavý, jak se nám ten nápor podaří zvládnout. Ti, kdo se těšili na konkrétní akce či interprety na jaře, ale díky tomu nemusí být smutní, protože se jich dočkají, jen s půlročním zpožděním. Celý program je na našich internetových stránkách a na všechny akce už se dají koupit vstupenky, ty z jara zůstávají samozřejmě v platnosti," vzkazuje Zdeněk Hejduk.

 

 

Publikováno: 19.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Zdeněk Hejduk

Komentáře k článku...