Logo Kolínský PRES
 

Přehlídka festivalových filmů Tady Vary nabídne v kolínském Kině 99 i premiéru hudebního dokumentu o Meky Žbirkovi

Kultura
Zpravodajství
Publikováno: 3.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

I v kolínském Kině 99 se objeví všechny filmy z přehlídky ´Tady Vary´, nahrazující zrušený filmový festival v Karlových Varech.

Proslulý filmový festival v Karlových Varech, který každoročně láká tisíce filmových nadšenců, byl další obětí koronavirové pandemie. Protože festival měl ještě před zrušením již vybranou řadu zajímavých titulů do programu, rozhodl se rozšířit tradiční pofestivalovou přehlídku ´Vary ve vašem kině´ a nabídnout ji jako ucelený programový blok kinům po celé České republice v termínu, kdy měl původně probíhat letošní ročník, tedy od pátku 3. do soboty 11. července.

Přehlídka ´Tady Vary´ nabídne 16 filmových titulů, uváděných jednotně ve dvou představeních denně ve všech zúčastněných kinech, s výjimkou zahajovacího a zakončovacího dne, kdy proběhnou pouze večerní projekce. Představení budou koncipována ve festivalovém duchu, budou doplněna odbornými úvody přenášenými on-line do sálu kina, do vybraných míst se chystají i delegace.

V přehlídce se objeví mj. filmy ´Meky´, ´Kubrick o Kubrickovi´ či ´Luxor´. Zahajovací projekcí přehlídky je v pátek 3. července ve 20 hodin australská komedie ´Než skončí léto´, která byla diváckým hitem loňského festivalu v Benátkách.

Kompletní program přehlídky v Kině 99 najdete tady.

 

 

Publikováno: 3.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...