Logo Kolínský PRES
 

Premiéra nového představení kolínského tanečníka a choreografa Eduarda Zubáka proběhne na internetu

Kultura
Zpravodajství
Publikováno: 24.4.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Eduard Zubák není čtenářům PRESu neznámý. Mistr republiky profesionálů v latinskoamerických tancích, finalista mistrovství v deseti tancích, sólový flamencový tanečník v muzikálu ´Carmen´ s Lucií Bílou a žádaný choreograf, který působil v pořadech Stardance a Bailando, své kolínské působení spojil s Akademií tanečního umění a sportu Duende, sídlící v ulici Královská cesta.

Z obdivu k životu a dílu španělského básníka a dramatika Federica Garcíi Lorcy Eduard Zubák a herečka Daniela Zálešáková založili skupinu Tierra Lo-r-ca. Tým, čítající 8 herců, 6 tanečníků a 3 muzikanty, jako první společné dílo zinscenoval Lorcovu Krvavou svatbu.

Propojení Lorcova poetického textu s flamenkovým uměním zahrnujícím tanec, hudbu a zpěv v choreografii Eduarda Zubáka a Jany Drdácké mělo mít premiéru 18. dubna v pražském divadle Ponec, karanténní opatření ji ale znemožnila. Záznam představení si tak odbyde premiéru alespoň na internetu - na webu Mall.tv (tady) se poprvé objeví v pátek 24. dubna v 16 hodin.

Současně byla na internetu zahájena sbírka, v níž může tanečníky, herce a hudebníky, kteří v Krvavé svatbě účinkují a díky neuskutečněným představením se dostali do tíživé finanční situace, kdokoliv podpořit. Sbírka probíhá tady.
 

Publikováno: 24.4.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...