Logo Kolínský PRES
 

Středa 15. července nabídne na druhý pokus letošní první Otevřenou ulici, tentokrát situovanou k synagoze

Kultura
Zpravodajství
Publikováno: 15.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Sousedská setkání pod značkou Otevřené ulice stala v průběhu minulých let neodmyslitelnou součástí kolínského kulturního a společenského života.

Neformální pobídka k setkávání pod širým nebem, obohacená živou muzikou, výstavami a drobným občerstvením, tradičně eskaluje zejména o prázdninách. V minulých letech se Otevřené ulice konaly už na jaře a během Kmochova Kolína, letos ale plány organizátorů zhatila karanténní opatření kvůli koronavirové epidemii.

Série Otevřených ulic se měla "rozjet" první červencovou středu a následně zaplnit osvědčená místa konání v týdenním rytmu až do konce letních prázdnin. Plány organizátorů ale tentokrát sabotoval déšť, a tak se setkání, naplánované do areálu letního kina, neuskutečnilo.

Letošní premiérové "sousedské setkání" tím pádem proběhne ve středu 15. července v 17 hodin v historickém centru města, u synagogy. Ti, kdo nejcennější kolínskou židovskou památku nikdy nenavštívili, se musí vypravit do ulice Na Hradbách a projít Městským informačním centrem do dvora, kde synagoga ve vnitrobloku stojí.

Pro připomenutí doplňujeme termínový soupis dalších prázdninových Otevřených ulic včetně míst jejich konání:

středa 15. července - Synagoga
středa 22. července - U lávky
středa 29. července - Park Komenského
středa 5. srpna - Vodárna
středa 12. srpna - U lávky
středa 19. srpna - Park Komenského
středa 26. srpna - Šachovnice

 

Publikováno: 15.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...