Logo Kolínský PRES
 

V pátek 10. července letos podruhé promítají hned dvě letní kina naráz - v Kolíně a na tvrzi v nedalekých Nebovidech

Kultura
Zpravodajství
Publikováno: 10.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Pátek 10. července potěší početnou skupinu fanoušků filmových projekcí pod širým nebem. Vybrat si mohou hned ze dvou míst, promítá se v kolínském letním kině a též kousek od města, na Nebovidské tvrzi.

Začněme kolínským kinem. To v tomto týdnu kvůli přehlídce ´Tady Vary´ promítalo každý den, od příštího týdne se ale vrací k projekcím čtyři dny v týdnu (od čtvrtka do neděle), vždy čtyři představení. K tomu je nutné připočíst jednu projekci týdně v "letňáku" v zahradě vedle Ztracené uličky, a to během celých letních prázdnin, tedy až do 28. srpna.

Programová strategie letního kina je jednoduchá - nabídne čistě český program, sestavený z divácky úspěšných filmů jako ´Teroristka´, ´Vlastníci´ či komedie ´Ženy v běhu´, která je na programu v pátek 10. července. Jedinou zásadní novinkou letošního letňáku je návrat ke vstupnému. Zatímco loni byly projekce součástí Kolínského kulturního léta, tedy všechny zdarma, letos se kino vrátilo k placeným projekcím a za lístek na projekci pod hvězdami zaplatíte 99 korun.

Druhé letní kino v blízkém okolí zájemci najdou na Nebovidské tvrzi, kam se dá z města nejen jednoduše dojet autem, ale i dojít cca tříkilometrovou procházkou. Kino na tvrzi bude promítat v létě ještě čtyřikrát, o pátcích 10. a 24. července a 7. a 21. srpna. Tamním specifikem jsou vždy dvě páteční projekce - první od 19 hodin cílená na dětské publikum a druhá od 21 hodin už s "dospělým" programem.

"Dvojprogram" v pátek 10. července je sestaven z filmů ´Velké dobrodružství Čtyřlístku´ a ´Teroristka´. Nebovidské kino na tvrzi promítá za každého počasím, vzhledem ke karanténním opatřením ale s omezenou kapacitou míst, což se nejvíce dotkne dětských představení, která proběhnou ve vnitřních prostorách tvrze.

 

 

Publikováno: 10.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...