Logo Kolínský PRES
 

Cestující Posázavského pacifiku mohou na trase vidět hned několik nádražních budov zářících novotou

Zpravodajství
Publikováno: 11.3.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Posázavským pacifikem jel alespoň jednou v životě pravděpodobně každý Kolíňák. Zázemí historické trati postupně prochází nepřehlédnutelnými vylepšeními.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nainvestovala v posledních letech do rekonstrukcí nádraží na Kolínsku mnoho desítek miliónů korun. Nebylo to jen pouze nádraží v Kolíně, ale před časem i drážní budovy v Bečvárech a Uhlířských Janovicích.

Loni na podzim SŽDC slavnostně ukončilo opravy výpravních budov v Ledečku, Zruči nad Sázavou a Kácově, tedy právě na turisticky významné trase Posázavského Pacifiku. Za připomínku stojí, že trať Kolín - Ledečko, zprovozněná na začátku 20. století, má své romantické kouzlo, které mu dávají typické nádražní budovy střižené podle c.k. typových výkresů pro místní dráhy s elegantní verandou přivrácenou ke kolejišti.

Například v Ledečku se za téměř 8,5 milionu korun opravila fasáda a střecha železniční stanice, nová jsou okna i dveře. Opravené je i okolí a interiéry. Ne vše se ovšem vrátilo do podoby, jakou znali naši dědové - nově jsou třeba k dispozici mobilní veřejná WC (Toi Toi) se zástěnou z tahokovu.
 

Publikováno: 11.3.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...