Logo Kolínský PRES
 

Chátrající a nevyužívané sportoviště u Seifertovy ulice na sídlišti čeká renovace za 9 miliónů korun

Zpravodajství
Publikováno: 26.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

V prvním desetiletí jedenadvacátého století se v Kolíně periodicky vracelo téma velké sportovní haly. Na veřejnost tehdy unikly dvě lokality, o kterých se v souvislosti se stavbou uvažovalo.

Nedávno jsme psali o tehdejší vizi velké sportovní haly s pracovním názvem ´Trilobit´, která byla v představách architektů i tehdejšího vedení města situovaná na pozemek v areálu Vodního světa a její součástí měla být i restaurace, hotel a tribuna pro víc jak tisíc diváků.

S druhým nápadem na halu tehdy přišla kolínská ODS, a právě ten ve městě vyvolal zuřivé debaty. Vyrůst měla v prostoru mezi Jaselskou a Seifertovou ulicí, tedy za supermarketem Billa, přímo pod okny několika panelových domů. Právě mezi obyvateli těchto domů vyvolal návrh největší odpor, a následně úlevu ve chvíli, kdy po komunálních volbách ODS vypadla z vedení radnice a nápad na sportovní halu "vypadl" spolu s ní...

Letos se zmiňovaný prostor u Seifertovy ulice, v němž je už léta "zapomenutý", chátrající a jen minimálně využívaný běžecký ovál a basketbalové hřiště, kompletně promění. Za devět miliónů korun tu vyroste malý sportovní a relaxační areál, kde kromě rekonstruovaného hřiště a venkovního cvičiště budou i lavičky a pískoviště pro nejmenší, to vše doplněné novou výsadbou keřů i stromů.

 

Publikováno: 26.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...