Logo Kolínský PRES
 

Devátý den s koronavirem: automobilka zastavila linky o týden dříve, pošty zavírají už v 16 hodin, České dráhy zrušily expresy

Zpravodajství
Publikováno: 19.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Martin Slavík

Devátý den platnosti krizových opatření kvůli koronavirové pandemii přinesl dopoledne nečekanou zprávu - přerušení výroby v automobilce TPCA.

To, že kvůli karanténním opatřením v ČR zastaví automobilka na měsíc výrobu, bylo známo už od předchozího dne, to ale automobilka plánovala vypnout linky až za týden, ve středu 25. března. Už o pár hodin později ale bylo vše jinak a TPCA ve středu dopoledne oznámila, že výroba se zastaví týž den večer, po dokončení odpolední směny. Přes 2.200 zaměstnanců tak ode dneška čeká čtyřtýdenní pauza, jejíž část automobilka využije k plánované odstávce. 

Těsně poté, co tato zpráva pronikla skrz sociální sítě k veřejnosti, přišly další zásadní zprávy, tentokrát z tiskové konference po jednání vlády. Od čtvrtka 19. března platí v celé ČR povinné nošení ochranných pomůcek (roušek či šátků) na veřejnosti. Současně vláda ve snaze ochránit koronavirem nejohroženější skupinu obyvatelstva zakázala vstup do prodejen potravin a na pošty mezi 10. a 12. hodinou dopoledne všem kromě seniorů s tím, že toto opatření bude brzy rozšířeno i na drogerie a lékárny.

Od čtvrtka 19. října je též zkrácena otevírací doba pošt do 16 hodin a změny postihly i železnici, kde přestávají jezdit expresní vlaky Českých drah. Z frekventované trati mezi Kolínem a Prahou tak dočasně zmizelo několik pravidelných spojů.

V samotném Kolíně na rozdíl od předchozích dnů k žádné zásadní změně nedošlo. Dobrou zprávou je "šicí" pomoc mnoha dobrovolnic, díky které se stovky ušitých roušek dostaly k personálu Zdravotnické záchranné služby, Policie ČR, Městské policie, zaměstnancům Domova pro seniory, řidičům městských autobusů a zaměstnancům radnice, kteří přichází při své práci do přímého kontaktu s veřejností.

Starosta Michael Kašpar v rozhovoru pro ˇkolínskou televizi uvedl, že letos určitě neproběhnou dvě z tradičně nejnavštěvovanějších akcí ve městě, výstava o životním prostředí v MSD a Den záchranářů. Na rozhodnutí o osudu letošního ročníku Kmochova Kolína je zatím brzy.

Soupis všech důležitých informací týkajících se Kolína z předchozích dnů najdete v rubrice nazvané "Co by měl vědět každý obyvatel Kolína během nouzového stavu" tady.
 

Publikováno: 19.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Martin Slavík

Komentáře k článku...