Logo Kolínský PRES
 

Do Kolína se o víkendu po roce sjedou Amazonky, muži se jich ale prý bát nemusí

Zpravodajství
Publikováno: 1.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Stáj Václav

První červencový víkend se do Kolína sjedou Amazonky z celé republiky. Celorepublikově unikátní jezdecké závody se v Kolíně konají již téměř čtvrt století...

Během víkendu 4. a 5. července bude Kolín hostit čtyřiadvacátý ročník jezdeckých skokových závodů Amazonka 2020. Pořadatelé připravili nabitý program. V rámci víkendových závodů proběhne v Kolíně i další kolo Středočeské jezdecké ligy nebo také kvalifikace na Národní pohár České jezdecké federace pro děti a juniory, kde se bude hodnotit i styl jezdce. Vyvrcholením pak bude poslední nedělní soutěž, které se mohou účastnit pouze ženy.

"Hlavní závod nejvyšší obtížnosti je určen pouze ženám a dívkám. Odtud název Amazonka. Jedná se o jediné závody tohoto druhu v ČR. Hlavní cenou, která láká do hlavní soutěže na kolínské kolbiště i ty nejlepší jezdkyně ze vzdálenějších koutů republiky, je kompletní kontaktní italské sedlo Equipe od Sedlářství Libich,“ řekl pořadatel závodů a uznávaný stavitel náročných parkurových tratí Václav Drbal.

V úvodních sobotních skokových soutěžích budou překážky postaveny ve výšce 90 cm. Následovat budou skokové soutěže stupně Z s překážkami ve výšce 100 cm a ZL 110 cm. Speciální kategorie jsou přichystány pro děti a juniory. Sobotní závody uzavře skoková soutěž obtížnosti L s překážkami ve výšce 115 cm, která je zároveň třetím kolem Středočeské jezdecké ligy.

V neděli zahájí závody otevřené soutěže kategorií ZM (90 cm) a Z (100 cm). Naplánována je i speciální soutěž stupně Z (100 cm) pod názvem Amazonečka 2020, přístupná pouze pro dívky do 17 let, a to na koních, kteří v posledních dvou letech nestartovali v soutěži S a vyšší. Následují soutěže ZL (110 cm) a L* (115 cm), která nese název Cena města Kolína. Vyvrcholením dvoudenní akce bude nedělní hlavní závod Amazonka 2020 obtížnosti S* s překážkami ve výšce 125 cm určený ženám, juniorkám, dívkám a mladým jezdkyním na koních bez omezení.

Začátek soutěží po oba dva dny je v 8 hodin. Vstupné pro všechny je zdarma.

 

 

Publikováno: 1.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Stáj Václav

Komentáře k článku...