Logo Kolínský PRES
 

Do Kolína v pátek 15. listopadu v rámci turné Trikolora jede dorazí Václav Klaus ml.

Zpravodajství
Publikováno: 14.11.2019 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Na besedě v Zámecké, která proběhla na konci června roku 1993, nebylo na první pohled nic zvláštního, tedy kromě toho, že se na ni přišlo podívat pouhých patnáct lidí (a z nich tam navíc leckteří byli "povinně", coby funkcionáři kolínské sociální demokracie, pořadatele akce).

O devět let později, v červnu 2004, si ale všichni ti, kdo tehdy na Zámecké seděli, na onu besedu určitě vzpomněli - její aktér se totiž stal premiérem České republiky.

Příklad Stanislava Grosse, který v červnu 1993 přijel besedovat do Kolína jako řadový poslanec českého parlamentu (a od ostatních, podobně nevýrazných, ho odlišovalo vlastně jen to, že byl tehdy nejmladším českým poslancem), zde ale nezmiňujeme náhodou - někdy se prostě dějiny semelou tak, že si můžete potřást rukou či se na besedě pohádat s někým zcela "bezvýznamným", koho ale za pár let už budete vídat jen na televizní obrazovce a když se ve vašem městě objeví podruhé, tak ve vládní limuzíně a neprodyšně obklopený ochrankou...

Pokud by si měl PRES tipnout, u koho z "řadových" návštěvníků besed či mítinků v Kolíně v posledních měsících a letech byla (či je) největší šance, že v budoucnu zopakuje Grossův politický veleskok, pak bez váhání ukážeme na Václava Klause mladšího. Aktuální politická kometa (a dle našeho soudu obří politický talent), která svou stranu Trikolóra zvládla pouhých pár týdnů po založení dotlačit v průzkumech k pětiprocentní hranici (kde se určitě nezastaví), projíždí v posledních týdnech den co den na turné nazvaném ´Trikolora jede´ postupně všemi okresy republiky a v pátek 15. listopadu dorazí představit svou stranu i sebe do Kolína. Přesune se sem z krátkých odpoledních zastávek v Českém Brodě, Pečkách a Plaňanech a v Kolíně se zvědavcům předvede v půl páté na Karlově náměstí a v pět hodin na sídlišti v areálu Vodního světa.

Nemůžeme samozřejmě příchozím zaručit, že si podají ruku či poplácají po zádech budoucího premiéra České republiky, pokud se tak ale v budoucnu stane, necháme si tento "prognostický" článek určitě zarámovat.

Publikováno: 14.11.2019 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...