Logo Kolínský PRES
 

Do otevření nejnovějšího Penny marketu na Kolínsku chybí díky teplé zimě už jen pár dnů

Zpravodajství
Publikováno: 18.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Máloco vzbudí takový zájem jako nový supermarket. Víte, který na Kolínsku má nejblíž k dokončení? A kdy se tak stane?

O již probíhající stavbě nákupního areálu v průmyslové zóně u Ovčár, kde vyroste i supermarket Lidl, slyšel v Kolíně pravděpodobně už každý. O záměru postavit Penny market na Zálabí u Ovčárecké ulice za nadjezdem psal (nejen) PRES před několika dny. Na budoucí nákupní zónu mezi Kolínem a Třemi Dvory, kde by měl v budoucnu vyrůst též Penny market, upozorňuje řidiče nedávno vybudovaný kruhový objezd, zatím obklopený jen poli. K dokončení všech tří jmenovaných je ale ještě daleko - v jednom případě půl roku, u dvou dalších nejméně rok.

Málokdo ale ví, že do otevření jiného nového Penny marketu na Kolínsku chybí už jen pár dnů. Na přelomu února a března, podle toho, jak stavbaři stihnou dokončovací práce, totiž otevře nový supermarket v Týnci nad Labem. Vyrůstá v centru Týnce, ani ne 200 metrů od náměstí, po pravé straně silnice mířící na Krakovany, na původně zatravněném a nevyužívaném městském pozemku vedle místní Sokolovny. Jak ukazuje vizualizace, areál Penny marketu s parkovištěm bude pro kolemjedoucí překvapivě nenápadný, oddělený od silnice gabionovou zdí.

Připomeňme, že záměr vystavět v Týnci nad Labem supermarket před několika lety městečko rozhádal do takové míry, že radnice uspořádala o budoucí stavbě anketu. V roce 2017 v ní odpovědělo 826 obyvatel města a jejím výsledkem (507 hlasů pro stavbu, 314 proti) zdůvodnila radnice následný prodej městských pozemků investorovi. Intenzivně se začalo stavět loni na podzim a zřejmě i teplá zima umožnila, že hotovo bude ještě před příchodem jara.

Z příchodu velkého prodejního řetězce ale nemá radost nejen nemalá část Týnečáků, ale logicky i majitelé několika místních prodejen s potravinami. Přímo na náměstí sídlí tři, přičemž nejstarší místní samoobsluha v bývalém obchodním domě Racek prošla před několika měsíci rekonstrukcí. I v její nabídce je zřejmé, že se na budoucí konkurenci s rozmyslem připravovala - elegantní a čistá prodejna totiž nabízí v městečkách velikosti Týnce jen málokde vídanou bohatou nabídku zdravých potravin od malovýrobců a malých farem, cílenou na zákazníky, kteří přemýšlejí o tom, co vkládají do úst.

Publikováno: 18.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...