Logo Kolínský PRES
 

Euforie končí: nesestoupit z 1. ligy hned v sezóně po postupu bude pro tým kolínských Kozlů nesmírně těžké

Zpravodajství
Publikováno: 29.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

První krok, ten nejdůležitější, už kolínští Kozlové učinili - přijali pozvání účasti v 1. hokejové lize. Krok nejtěžší je ale teprve čeká.

Zatímco postup do druhé nejvyšší soutěže kolínským tak trochu "spadl do klína", kvůli pandemii koronaviru, kdy je nedohrání soutěží poslalo "výš" adminstrativním rozhodnutím, udržení se v 1. lize je už jen na jejich schopnostech. A bohužel, budou to mít velmi těžké.

Aktiv klubů první ligy totiž předložil návrh (schválit ho ještě musí výkonný výbor hokejového svazu 4. června, ale to je víceméně formalita), jak to bude se sestupem z 1. ligy v příštím ročníku. A bude to velmi tvrdé. První ligu bude hrát od podzimu 19 týmů, o rok později ale už jen 16. Znamená to, že minimálně tři účastníci hned po příští sezóně sestoupí a 1. ligu opustí. A není vyloučeno, že ze stávajících účastníků sestoupí dokonce 4!

Jak bude hrací systém 1. ligy vypadat? Po odehraných 36 kolech se účastníci 1. ligy rozdělí na část bojující o umístění v play off (prvních deset týmů) a část bojující o udržení (zbylých devět). Z devítky týmu ve skupině hrající o udržení poslední dva v tabulce rovnou (tedy bez baráže) sestoupí do 2. ligy. Třetí a čtvrtý od konce mezi sebou sehrají tzv. play down, z nějž se poražený přidá jako třetí k sestupujícím do 2. ligy. Vítěz play down pak sehraje baráž s vítězem 2. ligy, kdy její vítěz postoupí do 1. ligy a poražený bude pokračovat v další sezóně ve 2. lize. Pokud tedy baráž vyhraje tým, který do ní postoupil jako vítěz 2. ligy, sestoupí do 2. ligy ne 3, ale čtyři letošní účastníci 1. ligy...

Jinak řečeno - nechtějí-li Kozlové sestoupit, musí za sebou v tabulce nechat buď 4 týmy (tedy skončit nejhůře pátí od konce), nebo skončit třetí či čtvrtí od konce a poté vyhrát play down, nebo, když play down prohrají, vyhrát barážovou sérii s vítězem 2. ligy. O tom, zda je to v jejich silách, je předčasné spekulovat, jisté ale je, že to budou mít nesmírně těžké.

 

 

Publikováno: 29.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...