Logo Kolínský PRES
 

Fotky tentokrát klamou: nejkrásnější místo k procházkám a relaxaci ve městě otevře pro veřejnost až za pár měsíců

Zpravodajství
Kultura
Publikováno: 7.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Fotografie z rekonstruovaných parkánů chrámu sv. Bartoloměje, které se objevují na webu radnice i sociálních sítích, vyvolávají falešný dojem, že se blíží jejich otevření pro veřejnost.

Parkány procházejí od konce roku 2017 nákladnou obnovou, která vznikla ze společné vize církve a města. Cílem obnovy není areál národní kulturní památky přestavět, jen kompletně změnit jeho funkci - otevřít po dlouhá desetiletí nepřístupný prostor veřejnosti a učinit ho přitažlivým pro turisty.

Jak dokazuje i aktuální přiložený snímek, v současnosti je již většina venkovních prostor téměř ve stavu, v němž je po zpřístupnění uvidí návštěvníci. Výsadba keřů a dřevin i záhony budoucí bylinkové zahrádky proběhla už na podzim a brzy se zazelená. Intenzivně se ale pracuje uvnitř budov, které budou též součástí budoucího areálu - v kostnici, staré škole i ve zvonici.

Venkovní prostory též ještě čeká umístění podzemních nádrží, do nichž bude svedena dešťová voda z chrámových okapů. Nádrže budou součástí nového systému zavlažování záhonů i vysazených keřů a stromů.

Konec drtivé většiny stavebních prací je naplánován na květen a následující tři letní měsíce poslouží především k dokončení a vybavení vnitřních expozic. Pokud nedojde k nějaké neočekávané katastrofě, měly by být parkány slavnostně otevřeny v září, v rámci tradičních Dnů evropského dědictví.

 

Publikováno: 7.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...