Logo Kolínský PRES
 

František Šusta je mezi trenéry zvířat stejně výjimečný jako Jaromír Jágr mezi hokejisty

Zpravodajství
Publikováno: 27.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Víte, jaký je rozdíl mezi výchovou a výcvikem psa? A zda je možné se domluvit po dobrém i s ostatními živočišnými druhy?

V současné době není v České republice slavnější trenér, který by k pozitivním metodám zvířecího výcviku měl tolik co říct jako RNDr. František Šusta. Mezinárodně uznávaný trenér zvířat ověnčený řadou ocenění měl totiž kromě soukromé kynologické praxe možnost praktikovat své metody i v pražské zoologické zahradě, kde pracoval, předváděl ukázky a vedl nácviky k nápravě problémových chování. A na to, abyste se stejnou cestou domluvili nejen se psem, ale i koněm, papouškem či vaší kočkou, už musíte o pozitivním posilování vědět opravdu hodně – a co je ještě důležitější, musíte o tom i hodně přemýšlet.

Šusta se jako první Čech stal členem Animal Behavior Management Alliance a International Marine Animal Trainers´ Association. V roce 2014 se jako držitel čtyř různých ocenění ABMA stal nositelem historicky největší sbírky cen udělovaných touto celosvětovou asociací profesionálních trenérů zvířat (Training Achievement Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých, Wellspring Award, 2011 – omezení stereotypního zlozvyku ledního medvěda, Travel Scholarship Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých a Best Poster Award, 2014 – nová metodika práce se stresem u zvířat). Další award přidal i v roce 2016.

Práce Františka Šusty, ať už praktické nebo teoretické, uznávají odborníci po celém světě, a jeho semináře o výcviku založeném na pozitivním posilování se těší obrovskému zájmu amatérských i profesionálních cvičitelů.

V sobotu 20. června František Šusta poprvé předvede své schopnosti i v Kolíně. Na celodenním semináři nazvaném Pozitivka v Kolíně v CEROPu v areálu zámku prozradí leccos zajímavého majitelům psů, kteří chtějí poznat způsob práce, při kterém pes chce pracovat a současně není nutné používat žádný  nátlak, ani donucovací prostředky. Seminář je určen chovatelům, veterinářům a ošetřovatelům všech zvířecích druhů stejně jako těm, kdo mají problém se strachem, stresem či agresivitou svého zvířete.

Za účast na semináři, pořádaném Dobrou Psí Školou Kolín, zájemci zaplatí 790 korun. Podrobnosti o akci najdete tady.

 

 

Publikováno: 27.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...