Logo Kolínský PRES
 

I v kolínské nemocnici povolí od pondělí 25. května návštěvy, ty ale musí splnit striktní podmínky

Zpravodajství
Publikováno: 23.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Nucený pobyt v nemocnici je sám o sobě nepříjemný, v předchozích dvou a půl měsících ho pak pacienti měli o to komplikovanější, že kvůli koronavirovým opatřením patřil striktní zákaz návštěv.

S postupným rozvolňováním karanténních opatření je tedy pro pacienty i jejich příbuzné či přátele zlomovým momentem pondělí 25. května, od kdy jsou v nemocnicích návštěvy povoleny. Neznamená to ale ani zdaleka návrat ke "starým časům", protože návštěvy jsou svázány s několika omezujícími opatřeními.

V kolínské nemocnici budou návštěvy možné jen dvě hodiny denně - od pondělí do pátku v rozmezí od 15 do 17 hodin, v sobotu, neděli a o svátcích od 13 do 15 hodin.

Důležité omezení platí pro počet příchozích - za pacientem smí během návštěvních hodin přijít v jeden den pouze jeden návštěvník. Není tedy možné, aby se u něj postupně vystřídalo více osob.

Návštěvník nesmí mít teplotu nad 37 stupňů ani příznaky akutního respiračního onemocnění (rýma, kašel atd.). Samozřejmostí je i povinnost návštěvníků mít po celou dobu přítomnosti u pacienta nasazenou ústenku či jiné ochrany dýchacích cest.

 

 

Publikováno: 23.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...