Logo Kolínský PRES
 

Jako první nastoupili do kolínských základních škol deváťáci, přišlo jich kolem sedmdesáti procent

Zpravodajství
Publikováno: 13.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: MÚ Kolín

Jako první si více než dva měsíce opuštěné školní lavice mohli v celé republice, a tedy i v Kolíně, vyzkoušet od pondělí 11. května žáci devátých tříd.

Školní docházka není povinná, záleží na rozhodnutí rodičů. V Kolíně deváťáků do škol dorazilo více než dvě třetiny, přes sedmdesát procent. Jejich motivací je příprava na přijímací zkoušky na střední školy.

Jak vypadá výuka? Na 4. ZŠ v Lipanské ulici přišlo první den 48 deváťáků z 68. Rozděleni jsou do čtyř skupin, z toho dvě skupiny mají vždy devadesátiminutový blok českého jazyka a druhé dvě matematiku a následně se "otočí". Učitelé absolvují vždy jeden blok, na další jsou střídáni kolegy. Radnice všechny základní školy vybavila dezinfekcí, která je u vchodu do budovy i v každé třídě a teploměry, učitelé dostali obličejové štíty a roušky.

Podobně to bude vypadat i za dva týdny, kdy bude od pondělí 25. května obnovena výuka i na prvním stupni základních škol. Rodiče na ni mohou přihlásit své děti v průběhu tohoto týdne, nejpozději v pondělí 18. května.
 

Publikováno: 13.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: MÚ Kolín

Komentáře k článku...