Logo Kolínský PRES
 

Je rozhodnuto: Kozlové si zahrají první hokejovou ligu! Vyjede na kolínský led na podzim Jaromír Jágr?

Zpravodajství
Publikováno: 15.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Včera odpoledne se na Facebooku kolínských Kozlů objevila fotografie prezidenta klubu Luboše Froma se starostou Michaelem Kašparem, jak společně drží papír s nápisem "Přihláška".

Byť oficiální stanovisko klub vydá až dnes, hokejoví fanoušci měli okamžitě jasno - SC Kolín podává přihlášku do druhé nejvyšší soutěže, první hokejové ligy. Skončilo tak napínavé měsíční období, kdy si pozitivní výsledek složitých jednání troufli tipnout jen opravdoví optimisté.

Připomeňme, jak k této ještě před dvěma měsíci nepředstavitelné situaci došlo. V polovině dubna výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že po předčasném ukončení sezóny kvůli karanténním opatřením (a zrušení play off) postupují tři vítězové jednotlivých skupin druhé ligy, tedy i Kolín, do druhé nejvyšší soutěže, první hokejové ligy. Na rozhodnutí, zda právo postupu využijí a podají oficiální přihlášku, dostali čas do 22. května.

Rozhodnutí to nebylo jednoduché. Účast v první lize sebou nese vyšší nároky na soupisku týmů i celý provoz klubu, což zjednodušeně řečeno znamená, že na první ligu je nutný větší "balík" peněz. Možností, jak je získat, není mnoho a ty hlavní jsou vlastně jen dva - navýšení sponzorských peněz či vyšší příspěvek od radnice. Proto vedení klubu čekala složitá jednání, naštěstí s dobrým (a přiznejme, že pro mnohé nečekaným) koncem.

Pro fanoušky jde samozřejmě o výtečnou zprávu. První liga je kvalitou s dosavadním účinkováním kolínských hokejistů nesrovnatelná a navíc od podzimu slibuje mimořádnou "atrakci". Jak hokejoví fandové jistě vědí, do první ligy letos sestoupil tým Kladna, za nějž v letošní sezóně nastupovala legenda nejen českého, ale i světového hokeje, Jaromír Jágr. Pokud se rozhodne (za Kladno) hrát i v následující soutěžní sezóně, přinejmenším dvakrát by se předvedl v utkání s Kozly na určitě beznadějně vyprodaném kolínském "zimáku"...

 

 

Publikováno: 15.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...