Logo Kolínský PRES
 

Kam a kdy v létě a na podzim zavítat v roli sportovního diváka, pokud soutěžní dění nezastaví karanténní opatření?

Zpravodajství
Publikováno: 31.7.2020 Autor článku: Jonathan Mensatoris Foto: BC Kolín

Nechme na chvíli stranou, co může se sportovními akcemi provést druhá vlna koronaviru a pojďme se podívat, kam zajít v Kolíně na kvalitní sportovní podívanou v letním a podzimním období. Největšímu diváckému zájmu se ve městě tradičně těší hokej, basketbal a fotbal.

Hokej

Kozlové vybojovali postup do druhé nejvyšší soutěže, poprvé od zániku Československa. Poloprofesionální tým změří síly s týmy jako Slavie, Kladno nebo Jihlava. Klub náležitě posílil, před sezónou skončil kapitán Josef Malý, ale Kozlové se i tak mohou opřít o kvalitní kádr. Očekává se skvělá atmosféra a plné domácí hlediště, půjdete se na vlastní oči podívat, jak se kolínská pohádka stává realitou?

Kolín se domácím divákům představí hned v 1. kole, v sobotu 12. září, v utkání s Litoměřicemi. Ani na druhou (a pro mnohé první) událost sezóny, zápas s Kladnem, nebudou fanoušci čekat dlouho. Kladno do Kolína dorazí v 5. kole, ve středu 23. září a pokud za něj nastoupí Jaromír Jágr, byla by to jistě jedna z největších událostí v celé historii kolínského hokeje.

Basketbal

Basket je jediným sportem v Kolíně, který se může pyšnit prvoligovou příslušností. Kolínští Medvědi udrželi Mattoni NBL i na příští sezonu, a tak se můžeme na domácí palubovce těšit z velkých týmu – Nymburka, Pardubic nebo Ostravy. Klub prochází přerodem, letos v březnu se rozloučil s cizinci a pro novou sezónu se rozhodl sázet na české hráče, popřípadě doplněné z evropských soutěží.

Do nové sezóny vstoupí Medvědi 12. září utkáním na palubovce Mmcité1 Basket Brno, ve 2. kole se střetnou s Basketball Nymburk na jeho půdě a poprvé se představí domácímu publiku 19. září v zápase s BK Opava. Ten den v Geosan aréně diváci poprvé uvidí i novou palubovku, na níž se v těchto dnech usilovně pracuje (viz foto). 

Fotbal

Čtvrté místo v uplynulé divizní nedohrané sezóně je příslibem pro tu další. Vedení klubu se netají cílem postoupit do ČFL, ale cesta je dlouhá a náročná. Nedávno se klub dohodl na spolupráci s SMSK, změnil název na SK Sparta Kolín a podle toho i doménu webových stránek a klubové barvy. Příprava je v plném proudu a silný kolínský kádr se tak může opřít jak o zkušené hráče, tak i nadějné dorostence, kteří se stejně jako všichni hráči "perou" o setrvání v kádru.

Kolínská Sparta zahájí soutěžní sezónu 22. srpna utkáním ve Velkých Hamrech, doma v Borkách se fanouškům poprvé představí o týden později, v neděli 30. srpna proti týmu Vysokého Mýta.

 

Publikováno: 31.7.2020 Autor článku: Jonathan Mensatoris Foto: BC Kolín

Komentáře k článku...