Logo Kolínský PRES
 

Kino 99 rozšiřuje počet promítacích dnů a potvrdilo i projekce českých hitů pod hvězdami v letním kině

Zpravodajství
Kultura
Publikováno: 30.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Karanténní opatření ve městě připomínají vlastně už jen roušky na obličejích kupujících v obchodech, a tak není divu, že postupně ožívá i kulturní dění v Kolíně.

Jako první z městských kulturních institucí oživilo činnost před třemi týdny Kino 99 a zbytek května využilo k otestování zájmu o projekce. Zvolilo model tří hracích dnů v týdnu (pátek, sobota a neděle) s tím, že podle návštěvnosti rozhodne o četnosti červnových projekcí.

Výsledkem je nová podoba fungování kina, platná od příštího týdne do poloviny června. K dosavadním třem hracím dnům nově přibyl čtvrtý, čtvrtek, stejně jako ve zbylých dnech "plnohodnotný", tedy se čtyřmi představeními. Druhou novinkou je přidání druhého sobotního odpoledního promítání pro děti, což znamená, že o sobotách bude kino promítat ne pětkrát jako dosud, ale šestkrát (dvě projekce odpoledne pro děti a čtyři projekce večer).

Též je už jasné, jaká bude letošní podoba projekcí pod širým nebem. Letní kino v zahradě vedle Ztracené uličky bude promítat od 26. června do 28. srpna a během deseti pátečních večerů nabídne čistě český program, sestavený z divácky úspěšných filmů jako Teroristka, Vlastníci, Ženy v běhu či Poslední aristokratka.

Jedinou zásadní novinkou letošního letňáku je tak návrat ke vstupnému. Zatímco loni byly projekce součástí Kolínského kulturního léta, tedy všechny zdarma, letos se kino vrací k placeným projekcím. Za lístek na projekci pod hvězdami zaplatíte 99 korun.

 

 

Publikováno: 30.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...