Logo Kolínský PRES
 

Kolínské Kino 99 se přidalo k projektu Vaše kino a nabídne domácí promítání nejnovějších premiérových filmů

Zpravodajství
Kultura
Publikováno: 6.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Kina v České republice jsou kvůli karanténním opatřením už měsíc mimo provoz a vše nasvědčuje tomu, že jen tak neotevřou.

Filmoví fandové řeší divácký "absťák" nejrůznějšími způsoby. Roste počet předplatitelů nejrůznějších on-line diváckých služeb, žně mají placené televizní kanály a dobře se prodávají i DVD. Všechny výše jmenované způsoby "domácího kina" ale mají jeden zásadní nedostatek - nenabízejí premiérové tituly, tedy nejčerstvější novinky, které měly v kinech premiéru v týdnech těsně před karanténou nebo jejich premiéra byla ohlášena na březen a duben.

´Asociace provozovatelů kin´ tedy přišla s nápadem, který chce finančně pomoci provozovatelům zavřených kin a současně potěší ty, kdo chtějí i v časech karantény vidět premiérové tituly. Projekt nazvaný ´Vaše kino´ umožňuje jejich zhlédnutí z domova, na monitoru počítače a za symbolickou cenu jedné vstupenky (70 korun), přičemž "simuluje" zážitek z kina tím, že filmy jsou den co den uváděny ve stejnou hodinu (večerní projekce ve 20 hodin) a stejně jako v kině je nemůžete "přerušit", protože jsou odpromítány v reálném čase.

Vše funguje jednoduše. Na webu kolínského Kina 99 (tady) je uveden program projekcí na celý týden (hraje se od úterý do neděle ve 20 hodin a od pátku do neděle pro děti od 15 hodin). Vyberete-li si nějaký titul, který chcete vidět, on-line si na webu Kina 99 za 70 korun koupíte vstupenku, zaplatíte platební kartou a do dvaceti minut vám přijde e-mail s kódem. Na webu www.vasekino.cz se pak před osmou hodinou večerní zadáním kódu přihlásíte a ve 20 hodin se vám na monitoru spustí film.

Ke spuštění nepotřebujete žádnou speciální aplikaci ani software, "domácí projekci" tedy zvládne kdokoli. Každý film umožňuje přehrání v různém rozlišení, tak aby se vám přehrával plynule, podle kvality vašeho připojení a počítače. Lístek vám stačí jeden, ale bude-li vás film sledovat doma víc a budete-li chtít podpořit Kino 99, můžete si lístků samozřejmě koupit několik.

První projekcí, na níž si lze v Kině 99 on-line koupit lístek, bude v úterý nová česká komedie Šťastný nový rok a v tomto týdnu budou mj. uvedeny i snímky Můj příběh, Případ mrtvého nebožtíka, Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon, Bez věcí nad věcí či Pat a Mat: Kutilské trampoty.
 

Publikováno: 6.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...