Logo Kolínský PRES
 

Kolínské základní školy zažily šok: do lavic se vrátila pouhá polovina dětí oproti celorepublikovému průměru

Zpravodajství
Publikováno: 28.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Školní docházka není ve zbytku školního roku povinná, zda děti do škol pošlou záleží na rozhodnutí rodičů. Možnost vrátit se do škol dostali nejprve deváťáci a po nich žáci prvního stupně základních škol.

Jako první si více než dva měsíce opuštěné školní lavice mohli v celé republice, a tedy i v Kolíně, vyzkoušet před dvěma týdny, od pondělí 11. května, žáci devátých tříd. U nich se "návratnost" pohybovala v obdobných číslech jako jinde v republice, dorazilo jich kolem sedmdesáti procent.

Upraveny pro ně byly podmínky výuky, například na 4. ZŠ v Lipanské ulici bylo 48 deváťáků rozděleno do čtyř skupin, z toho dvě skupiny měly například devadesátiminutový blok českého jazyka, druhé dvě matematiku a následně se "otočily".

Tento týden, od pondělí 25. května, byla obnovena výuka i na prvním stupni základních škol, už předběžné přihlášky od rodičů ale avizovaly, že zájem o výuku bude nízký. Tento týden, kdy se výuka na všech kolínských základních školách rozběhla, se ale odhady účasti ukázaly ještě příliš optimistickými. Zatímco po celé republice hlásily školy návrat přibližně poloviny žáků, průměr v Kolíně je mnohem menší, pouhých 26 procent.

Nejvíce dětí nastoupilo na ZŠ Lipanská (4. ZŠ), na ZŠ Ovčárecká (6. ZŠ) a na ZŠ Kmochova (2. ZŠ) - necelých 40 procent. Nejmenší zájem o výuku naopak byl na ZŠ Mnichovická (5. ZŠ), a to pouhých 15 procent.

 

 

Publikováno: 28.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Komentáře k článku...