Logo Kolínský PRES
 

Kolínský rouškomat si za roušku účtuje třicet korun, ceny v jiných městech se pohybují od pěti do padesáti korun

Zpravodajství
Publikováno: 2.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Od minulého týdne se v českých městech začaly objevovat rouškomaty neboli automaty prodávající roušky. Od včerejška má svůj rouškomat i Kolín. Radnice ho zprovoznila v přízemí polikliniky.

Samoobslužný rouškomat nabízí v hale polikliniky od pondělí do pátku od 6 do 22 hodin roušky jednotné velikosti i "technického provedení" (na zavazování), odlišnosti jsou jen ve vzorech použité látky. Konkrétní roušku si zájemci vyberou zvolením příslušných dvou písmen uvedených pod přihrádkou a zaplatí mincemi. Při jedné transakci lze zakoupit jen jednu roušku, pokud jich chcete více, je nutné výběr i platbu neustále opakovat.

Roušky pro radnici, která rouškomat provozuje, šijí ženy z Kolína. Jen "tým" složeny z Jany Červinkové, Lenky Zárubové, Soni Červinkové a Jany Matuškové zvládl ušít přes 500 roušek. U každé roušky je i návod, jak se o ní starat.

V Kolíně prodáva rouškomat roušky po třiceti korunách. Veškerý výtěžek z prodeje půjde na charitativní účely, získá ho Domácí hospic Srdcem. Ceny roušek jsou v různých českých městech odlišné. Například v Čáslavi je rouškomat, umístěný na radnici, prodává po 40 korunách a výtěžek jde do místní nemocnice. Ještě dražší roušky mají v Karviné (50 korun), zato v Náchodě za roušku zájemci zaplatí jen pětikorunu.
 

Publikováno: 2.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Komentáře k článku...