Logo Kolínský PRES
 

Kolony v Třídvorské jsou minulostí, nové čekejte v Sendražicích a složitý měsíc čeká i silnici na Kutnou Horu

Zpravodajství
Publikováno: 20.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Právě začínající týden přináší dvě nová dopravní omezení. To první pocítí řidiči jedoucí skrz Sendražice do průmyslové zóny, druhé zkomplikuje situaci na už i tak ucpané kutnohorské výpadovce u Libenic.

Zatímco předchozí dva týdny komplikovala dopravu na Zálabí přenosnými semafory řízená oprava povrchu Třídvorské ulice (v pondělí 20. července by již měla být úsek kompletně průjezdný), následující poslední dva červencové týdny se pokud možno vyhněte Sendražicím, respektive jízdě směrem k průmyslové zóně a zpět.

Důvodem dvoutýdenního částečného omezení dopravy (potrvá do neděle 2. srpna) je tentokrát oprava váh, které ve vozovce automaticky kontrolují hmotnost projíždějících kamiónů. Úsek, v němž se bude pracovat, je na úplném konci Sendražic před hřbitovem a průjezd skrz něj bude možný jen kyvadlově jedním pruhem. Po celou dobu oprav budou dopravu řídit přenosné semafory, takže zde lze očekávat kolony a delší zdržení.

Vzhledem k množství projíždějících aut budou mít na dopravu v okolí Kolína mnohem katastrofičtější dopad práce na dokončení mýtné brány u Libenic. Na extrémně zatížené silnici, spojující Kolín s Kutnou Horou, se u Libenic v cca 100 metrů dlouhém úseku bude pracovat od pondělí 20. července až do 25. srpna, přičemž rozsah dopravních omezení se během více než měsíc trvajících prací bude měnit. To nejhorší - úplné uzavírky - je v plánu až v srpnu.

Od pondělí 20. července do 9. srpna bude kvůli budování přípojek energií a patek mýtné brány provoz brzděn v některých dnech přenosnými semafory, omezením rychlosti a občasným pohybem stavebních strojů. Za měsíc, od 21. do 25. srpna, budou instalována svodidla, samotná mýtná brána a technologie, takže provoz bude na silnici v některých časech krátkodobě úplně znemožněn a ve zbylých se v úseku bude jezdit kyvadlově dle signalizace přenosných semaforů.

 

 

Publikováno: 20.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...