Logo Kolínský PRES
 

Kraj nechal o rozdělení 50 miliónů hlasovat veřejnost, ve hře je stojan na kola v podloubí na náměstí

Zpravodajství
Publikováno: 25.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

S možností, že by o způsobu využití určité části rozpočtu rozhodlo nikoliv vedení radnice či zastupitelé, ale lidé v hlasování, už v současnosti počítají některá města i obce. Přidal se k nim i Středočeský kraj.

Kraj na tento účel ze svého rozpočtu vyčlenil 50 miliónů korun a spustil internetové hlasování, do nějž zařadil 126 především sportovních a kulturních projektů. Kolín je zastoupen nápadem na úpravu prostoru před informačním centrem na Karlově náměstí, kde by v případě úspěchu bylo umístěno veřejné pítko, stojany na kola a nabíjecí stanice pro elektrokola, to vše za 141 tisíc korun.

Kolínsko jako takové je v seznamu ještě pětkrát - obec Dobřichov by chtěla oživit stezku Markomanů, Dobšice renovovat Keltské oppidum a Horní Kruty nabídly hned tři různé projekty, od vytvoření zákoutí pro setkávání místních, přes úpravu prostoru s kontejnery na třídící odpad až po revitalizaci černé skládky.

Internetové hlasování je detailnější než bývá zvykem. Každý hlasující má k dispozici 5 kladných a 2 záporné hlasy, přičemž jednomu projektu je možné dát maximálně dva kladné nebo jeden záporný hlas. Všechny hlasy mají stejnou váhu a volič je může, ale nemusí, použít všechny. Hlasovat lze i poštou.

Hlasování končí 15. června a seznam všech zařazených projektů najdete tady.

 

 

Publikováno: 25.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...