Logo Kolínský PRES
 

Které stavby a rekonstrukce v Kolíně v letošním roce stopnou chystané škrty v městském rozpočtu?

Zpravodajství
Publikováno: 19.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Spočítat, jak se dotkne očekávaný pokles ekonomiky letošního kolínského rozpočtu, je momentálně věštěním z křišťálové koule. Rámcová představa ale existuje.

Vyjít lze z ekonomy uváděného odhadu, že výnos daní, který tvoří podstatnou část každoročních příjmů města, bude cca desetiprocentní. To by se v letošních příjmech Kolína projevilo výpadkem 47 miliónů korun.

Vedení radnice tedy připravilo seznam "škrtů", které předloží za týden zastupitelům ke schválení formou rozpočtových opatření. Pokud budou schváleny, neproběhnou některé původně na letošek naplánované velké akce, pro něž platí, že na ně ještě neproběhlo výběrové řízení a nejsou zcela urgentní.

Z těch největších (a veřejností nejočekávanějších) jde o kompletní úpravu prostoru a parčíku před gymnáziem (cca 12 miliónů korun), rekonstrukci dvou ulic, Lipanské (7 miliónů) a Kolínské, výměnu střechy na základní škole v Sendražicích (8,5 miliónů) a přestavbu atria radnice. K nim se přidá i několik plánovaných stavebních akcí menších, například rekonstrukce 2. patra budovy městské policie.

 

 

Publikováno: 19.5.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...