Logo Kolínský PRES
 

Miniaturní pojízdná prodejna kávy Kofíkolka budí v ulicích Kolína podobný rozruch jako kdysi v Praze růžový tank

Zpravodajství
Publikováno: 20.6.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv Kofíkolky

"Potkal jsem ji včera. Za řevu motůrku z modelářského letadélka si to rychlostí chůze invalidního důchodce hasila v hustém odpoledním provozu od malého kruháku dolu k úřadu práce. Nápad fajn, ale v provozu to potkat nechcete, během chvilky je zablokované celé centrum," zněl jeden z pobavených komentářů na Facebooku pod snímkem kuriózního vozítka, které je už pár dní k vidění v ulicích Kolína.

Prťavou pojízdnou prodejnu kávy řídí Martin Kučera, který se za rodinný projekt též vyjadřuje na facebookové stránce Kofíkolka (najdete ji tady). Roztomile působící "micro coffe-truck" poprvé vyjel, po roce příprav, na konci května a zatím se nachází v testovacím provozu.

Základem černého vozítka s nápisy ´Kofíkolka - nečekaná káva´ na dveřích i bocích je ve skutečnosti nikoliv "autíčko", nýbrž tříkolový italský moped Piaggio APE 50. Jak jeho označení napovídá, je vybaven motůrkem s obsahem 50 ccm s výkonem blížícím se třem koňským silám, takže s ním v Itálii můžou legálně jezdit i děti od 14 let. Uváděná maximální rychlost je 38 kilometrů v hodině, jak to ale často u "italů" bývá, týká se tento optimistický údaj v podstatě jen jízdy z prudkého kopce a se silným větrem v zádech.

Káva, kterou Kofíkolka nabízí, je samozřejmě italská. "Přestože nejsme žádní fanatici a ani extrémní propagátoři progresivních přístupů, co se kávy týče a rozdělujeme kávu pouze na tu, která nám chutná a tu, která ne, trvalo nám rozhodování opravdu dlouho. Nakonec jsme se rozhodli pro Caffe Vergnano a hlavním důvodem samozřejmě bylo to, že nám ze všech vyzkoušených nejvíce chutná. Pokud se jedná o pražení, preferujeme konzervativnější italský způsob pražení kávy, kde je potlačena acidita a objevují se čokoládové podtóny," popisuje Martin Kučera.

V tomto týdnu byl "micro coffe-truck" k vidění několikrát u nádraží či na Zálabí u lávky, pravidelný jízdní řád ale ještě neexistuje. O tomto víkendu plánovaný sobotní výjezd pravděpodobně zhatí ohlášený celodenní déšť, v neděli 21. června ale meteorologové avizují den bez srážek, a tak by zájemci o kávu z Kofíkolky po obědě měli uspět na zálabském nábřeží u lávky.

 

 

Publikováno: 20.6.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv Kofíkolky

Komentáře k článku...