Logo Kolínský PRES
 

Na kolínské Karlovo náměstí se po roce vrátí písečná duna a bosí plážoví fotbalisté

Zpravodajství
Publikováno: 17.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Loni o prázdninách chodci na Karlově náměstí nevěřili vlastním očím a nechápali, co se to děje. V jednu chvíli byla totiž v rohu náměstí k vidění obrovská hromada písku o velikosti menší saharské duny a v dalších hodinách a dnech se téměř polovina vydlážděné plochy, od kašny směrem k radnici, proměnila v regulerní hřiště pro plážový fotbal s tribunou pro tři stovky diváků.

Na akci, nazvané ´Kolín Beach Soccer 2019´, se utkalo 10 týmů a její součástí byla i nejrůznější doprovodná vystoupení, koncert či hojně navštívený exhibiční zápas reprezentací České a Slovenské republiky. Kuriozitou přitom už natrvalo zůstane, že takto rozsáhlou dvoudenní podívanou nepořádala žádná zavedená sportovní či jiná agentura, ale dva kolínští nadšenci, Marek Protiva a Dominik Minarčík.

Hřiště na náměstí "spolklo" přes 340 tun písku, což znamenalo 18 náklaďáků, na každém cca 19 tun písku. Složité nebylo ani tak samotné navezení (a odvezení), ale hlavně rozmístění písku na plochu hřiště, které mělo rozměr 26 x 35 metrů. Navezení i odvezení písku se podařilo bez sebemenší újmy vůči kostkám na náměsti, kdy nejen že nedošlo k žádné škodě, ale písek navíc pěkně dospároval mezery mezi kostkami...

Hned po skončení akce se oba organizátoři netajili tím, že ji chtějí pořádat pravidelně. "Naším plánem je jeho rozšíření, ideálně by kromě fotbalového turnaje měl na stejném hřišti proběhnout i turnaj v plážovém volejbalu. Jak to dopadne ale nezáleží jen na nás - rádi bychom totiž akci prodloužili ze dvou dnů na nejméně tři a přemýšlíme i o změně termínu, třeba na konec června, kdy je už přijemné počasí, ale Kolíňáci ještě nejsou na prázdninách. A samozřejmě to vše záleží i na radnici, zda nás opět na Karlovo náměstí pustí," řekl tehdy PRESu Marek Protiva.

Co organizátoři slibovali, to i splní. Akce přejmenovaná na ´Plážové léto´ letos proběhne na náměstí od 16. do 19. července, tedy trvat bude čtyři dny a kromě fotbalu nabídne i plážový volejbal. Ten se představí nejprve v podobě amatérského turnaje mužů i žen, na nějž druhý den naváže Český pohár v plážovám volejbale. Další dva dny budou patřit plážovému fotbalu, jak v podobě turnaje přihlášených týmů, tak mezistátním a exhibičním zápasům.

Publikováno: 17.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...