Logo Kolínský PRES
 

Na zahradě u Husova náměstí zadarmo posluchačům zazpíval jediný Dracula, který má ve sbírce Českého slavíka

Zpravodajství
Kultura
Publikováno: 26.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Prestižní anketa Český slavík, která v roce 1996 převzala štafetu po předcházejícím Zlatém slavíkovi, je v mužské kategorii dominantně spojená s Karlem Gottem. Jeho panování v 25 uskutečněných ročnících přerušili jen dva zpěváci - v roce 2012 ji vyhrál Tomáš Klus a ještě o něco senzačněji v roce 1998 Daniel Hůlka.

Kariéru málokterého zpěváka stvořila divadelní role, Danielu Hůlkovi se to ale podařilo vzorově. Do té doby zcela neznámý operní zpěvák uspěl v roce 1995 v konkurzu na hlavní roli v muzikálu ´Dracula´ a poté, co se z představení hraném v pražském Kongresovém centru stal i díky obsazení (Daniel Landa, Lucie Bílá,  Leona Machálková, Jiří Korn, Iveta Bartošová aj.) beznadějně vyprodaný velehit, zahájil Hůlka i úspěšnou kariéru koncertního zpěváka. Obrovský úspěch mělo jak jeho koncertní turné ´Mise´, tak jeho první sólové album a výsledkem bylo výše zmíněně vítězství v anketě Český slavík.

Zpěvák, který si později zahrál krále Brambase ve filmové pohádce Zdeňka Trošky ´ pekla štěstí´, zpíval na náměstí sv. Petra ve Vatikánu při předání vánočního strom papežovi a převzal státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, se ve čtvrtek 23. července objevil v Kolíně na "soukromém" koncertě, určeném pro sedmasedmdesátiletou Hanu Krejčíkovou, žijící v SeniorCentru SeneCura u Husova náměstí.

Koncert v zahradě, při němž Daniela Hůlku doprovodili houslistka Andrea Jiskrová a flétnista Petr Tomeček, byl do poslední chvíle tajeným překvapením. Proběhl v rámci programu nazvaného ´Roční přání´, který plní obyvatelům domovů sítě SeneCura jejich nejsoukromější tužby. Dlouhodobým přáním Hany Krejčíkové bylo získání zpěvákovy fotografie s podpisem, ten ale souhlasil se živým vystoupením, za nějž si nevzal žádný honorář.

Organizátorkám ze Senecury se podařilo čtvrteční koncert do poslední chvíle utajit i díky tomu, že o něm věděli jen tři zaměstnanci domova. Dojatá Hana Krejčíková dostala od Daniela Hůlky kytici růžových růží a samozřejmě se s "Draculou" i vyfotila.

 

 

Publikováno: 26.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...