Logo Kolínský PRES
 

Nejčtenější články v PRESu za poslední týden: chystané supermarkety, dění kolem automobilky a odložená oprava Nového mostu

Zpravodajství
Zpravodajství
Publikováno: 23.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Na rozdíl od tištěných novin má internetový zpravodajský deník jednu nespornou výhodu - podle počtu "kliknutí" na jednotlivé články lze jednoduše zjistit, co čtenáře doopravdy zajímá. Co tedy nejvíc zaujalo čtenáře PRESu v předposledním únorovém týdnu?

Podle komentářů na sociálních sítích je prý sice Kolín supermarkety přehlcen, přesto si ale největší zájem čtenářů získaly články o chystaných supermarketech v Kolíně a jeho okolí. Nejčtenější článek, nazvaný "Zálabí se zřejmě dočká ne jednoho vytouženého supermarketu, ale rovnou dvou" (najdete ho tady), nabídl nejen informace, ale i vizualizaci budoucího nákupního parku v průmyslové zóně u Ovčár, druhý v pořadí s titulkem "Do otevření nejnovějšího Penny marketu na Kolínsku chybí díky teplé zimě už jen pár dnů" (najdete ho tady) pro změnu upozornil na supermarket, o jehož stavbě leckdo ze čtenářů vůbec netušil.

Třetí nejvyšší čtenářský zájem vyvolal rozhovor s místostarostou Michalem Najbrtem, nazvaný "Co bude s byty pro automobilku, až za pár let skončí platnost smlouvy mezi Kolínem a vládou?" (najdete ho tady). Jeho předností je nepřeberné množství informací o kolínských obecních bytech, v nichž loni po mnoha letech skokově vzrostl nájem. Nemalou část bytů přednostně využívají zaměstnanci automobilky TPCA a právě té se týkal čtvrtý nejčtenější článek, nazvaný "Automobilka TPCA chce příští rok přejít na tři směny a přijmout přes tisíc zaměstnanců, z toho nemalou část z Indie" (najdete ho tady).

Pětici nejčtenějších textů týdne uzavírá článek "Kompletní rekonstrukce Nového mostu, děsící obyvatele Kolína už téměř dva roky, se opět odkládá" (najdete ho tady) o dalších peripetiích kolem neustále odsouvané opravy dopravou zahlceného mostu přes Labe.

A protože opakování je matka moudrosti, nezaškodí připomenout 3 týdny starý článek "Web Kolínského PRESu se představuje v nové grafice a mění se na zpravodajský deník" (najdete ho tady), přehledně shrnující všechny změny, které inovovaný PRES nabízí, včetně popisu pěti nových stálých rubrik, nabízejících nový obsah den co den sedm dní v týdnu.

Publikováno: 23.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...