Logo Kolínský PRES
 

Novinky z karantény: dechovka i Prasákův gauč mají utrum, dostanete ale půl litru dezinfekce zdarma

Zpravodajství
Publikováno: 8.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Po několika dnech je opět vhodný okamžik ke shrnutí toho důležitého z dění v Kolíně v časech koronavirové karantény.

To, co bylo neoficiálně zřejmé už nějaký čas, stvrdila svým oficiálním rozhodnutím městská rada - letošní 57. ročník Kmochova Kolína v červnu neproběhne. Je to v posledních šedesáti letech teprve potřetí, co byl festival zrušen - naposledy se tak stalo v roce 2006, tehdy kvůli dláždění Karlova náměstí.

Kmochův Kolín se tak přiřadil k mnoha dalším akcím v Kolíně, které byly naplánovány na březen, duben, květen a červen a byly zrušeny bez náhrady. Další z těch opravdu velkých je KozelFest, na kterém měli 2. května na zimním stadiónu vystoupit Škwor, Sabina Křováková, Rissla, Prasákův gauč a samozřejmě Blue Bucks.

Kolín ale zažije i akce původně neplánované. Tou největší je masová distribuce patnácti tisíc půllitrových lahví s dezinfekcí zdarma do všech kolínských domácností, kterou vymyslela, připravila a zorganizovala radnice. Dezinfekce bude v počtu 1 lahev na 1 domácnost vydávána ve čtvrtek 9. dubna od 14 do 20 hodin a v pátek 10. dubna od 8 do 12 hodin na 28 místech ve městě, které se v drtivé většině případů kryjí s místy, kam lidé chodí volit.

Pro vydání dezinfekce bude nutné předložení průkazu totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas aj.). Ti, kdo půjdou dezinfekci vyzvednout např. rodičům, žijícím na jiné adrese, musí přijít na výdejní místo přiřazené bydlišti rodičů a mít s sebou průkaz totožnosti jednoho z nich. Kompletní seznam výdejních míst i s podrobnými pokyny je uveden na webu radnice (tady). Všem seniorům nad 80 let radnice dezinfekci doručí až domů nejpozději do konce příštího týdne.

A ještě jedna důležitá změna: přepážková pracoviště Odboru dopravy Městského úřadu Kolín striktně přešla na systém on-line objednávání. Zájemci o o služby na pracovišti registru vozidel nebo agendě řidičských průkazů se tedy musí objednat předem na konkrétní den a hodinu (tady).
 

Publikováno: 8.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Komentáře k článku...