Logo Kolínský PRES
 

Nový trenér fotbalové Sparty Prahy má za sebou i veleúspěšné působení v Kolíně

Zpravodajství
Publikováno: 19.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Hlavní sportovní zprávou včerejška bylo vyhození dosavadního (a současné jmenování nového) trenéra nejslavnějšího českého fotbalového klubu, Sparty Praha. Pro kolínské fotbalové fandy to mělo speciální příchuť. Proč?

Začněme ale stručným shrnutím dění ve Spartě. Klub, který se v posledních letech potácí od neúspěchu k neúspěchu a jen vzpomíná na zlaté časy, kdy léta kraloval tuzemskému fotbalu, drží neslavný rekord. Za posledních patnáct let, kdy je jeho majitelem miliardář Daniel Křetínský, totiž "protočil" 20 trenérů, přičemž v posledních pěti letech se jich na lavičce v rychlém sledu objevilo neuvěřitelných deset (Zdeněk Ščasný, David Holoubek, Tomáš Požár, Petr Rada, Andrea Stramaccioni, Pavel Hapal, opět Zdeněk Ščasný, Michal Horňák, Václav Jílek, Václav Kotal).

Včera jmenovaný trenér Sparty, 67letý Ing. Václav Kotal, prošel Spartou nejprve jako fotbalista, který za ni v letech 1973–1982 odehrál 167 ligových utkání, v nichž vstřelil 31 gólů. Ve své dvaadvacetileté trenérské kariéře mj. vedl Zbrojovku Brno, asistoval (svému dobrému kamarádovi) Jaroslavovi Hřebíkovi v Dynamu Moskva, vedl českou reprezentaci do 17 let a naposledy trénoval sparťanské "béčko".

Jak si ale mnozí Kolíňáci dobře pamatují, svou trenérskou kariéru Václav Kotal zahájil v roce 1998 v Kolíně, a to triumfálně. Tehdejší FK Mogul Kolín (dnes FK Kolín) pod jeho vedením vyhrál divizi a historicky poprvé postoupil do ČFL neboli České fotbalové ligy.

Publikováno: 19.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...