Logo Kolínský PRES

Obrovský úspěch tanečnic z CrossDance: přivezly všechny typy medailí z mistrovství světa IDO ve Varšavě i z mistrovství ČR v Lucerně

Zpravodajství
Publikováno: 3.11.2022 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv CrossDance

Naposledy jsme o kolínském tanečním klubu CrossDance, vedeném Naďou Eretovou a Vladimírem Vidnerem, psali na konci prázdnin, kdy vyjel na mezinárodní soutěž v maďarském Siofoku. Tentokrát si můžete přečíst o jejich úspěšném účinkování na mistrovství světa IDO ve Varšavě a na mistrovství republiky SUT v Lucerně.

Tanečníci CrossDance nastartovali podzimní prázdniny generálkou před mistrovstvím světa IDO. Na tuto mezinárodní soutěž se dětský a juniorský minitým a jeho sólisté kvalifikovali už na jaře a 27. října vyrazili i se svými trenéry do Varšavy, kde se mistrovství světa konalo.

IDO soutěž byla pro CrossDance velkou zkušeností - každý krok, pohyb i poslední součást kostýmu bylo stále sledováno přísným okem supervize a ani českému týmu se nevyhnulo nějaké drobné napomenutí. V sólových disciplínách se kolínští tanečníci utkali až se 75 soupeři, nabité byly i soutěže týmů, kterých se utkalo až 16 v kategorii.

IDO MS v caribbean show a salse se nepořádají každý rok, takže trenéři byli trochu nervózní, jak kolínští tanečníci uspějí v konkurenci tanečníků z oblastí, které v posledních letech moc nepotkávají. Po prvních týmových bronzech (dětí i juniorů) si oddechli, ale tyto medaile nebyly rozhodně poslední… CrossDance získal na MS IDO 2x zlato, 4x stříbro, 3x bronz a dětský i juniorský tým si odvezl titul mistrů světa 2022. Medaile cinkly také sólistům, některým i dvě. Nejúspěšnějšími sólisty byly Veronika Martínková, Bára Šrámková, Mary Nguyen, Gabriela Pácalová, Aneta Stará a Eliška Kubátová. Ale i tam, kde se na medaile nedosáhlo, získal CrossDance cenné postupy a umístění, ať už jde o Báru Šrámkovou (6. místo), Kačku Hannay (12. místo a nejlepší české umístění v sólo salse juniorek i dětí), 4. místo caribbean show dueta Naty Sedláčková + Viki Hovorková nebo finálový post v salse duetu Klaudie Burdová + Beata Ježková.

Soutěžní dny ve Varšavě byly náročné a pro kolínský tým o to víc, že po prvním dni kvalifikačních kol se finálová kola tančila až druhý den a tanečníci CrossDance nemají rádi brzké ranní starty. Atmosféra v hale ale pomohla vyhecovat všechny k maximálním výkonům. V sobotu ve večerních hodinách MS končilo a tanečníci se "nalodili" do autobusu, který je ale nevezl domů, nýbrž do Prahy, kde hned v neděli ráno začínalo Mistrovství ČR SUT v LA tancích.

V neděli 30. října tak v pražské Lucerně po noci v autobuse skočili Kolíňáci rovnýma nohama na další taneční parket. Ostatní soutěžící měli za sebou pečlivou přípravu u kadeřnic, příprava tanečníků z CrossDance se musela odbýt na poslední benzínové pumpě po cestě. A přesto to zase zvládli na jedničku…

Mistry republiky v LA tancích se staly Eliška Kubátová (děti1), Bára Šrámková (junior1), Natálie Sedláčková (junior2), Aneta Stará + Eliška Kubátová (dueta děti), Barbora Šrámková + Ngoc Ha Nguyen (dueta junioři) a všechny výše jmenované tanečnice se také staly součástí české reprezentace SUT v LA tancích pro rok 2023. Titul nejvyšší získalo také klubové družstvo (N. Sedláčková + N. Nguyen + V. Hovorková), které startovalo v kategorii mládeže. Také několik titulů I. a II. vícemistrů si připsali na svoje konto tanečníci z CrossDance - medaile za sóla a dueta z mistrovství ČR si odvážejí Kseniia Mashukova, Veronika Martínková, Melisa Antošová, Kateřina Ann Hannay, Gabriela Pácalová, Klaudie Burdová a Beata Ježková.

Druhá část soutěžního dne patřila ligovým soutěžím a v jednotlivých kategoriích startovalo kolem 40 tanečníků. Ačkoliv byl tým původně domluven, že dětem z polské výpravy případně některé odpolední starty zruší, většina z nich s chutí tančila až do konce a únava padala spíše na dospělý doprovod tanečníků než na tanečníky samotné. V dětech 1 se nejvíce dařilo Elišce Kubátové (5x zlato, 3x stříbro, 1x bronz), ale růžky už vystrčila i novější závoďačka Míša Vondrová, která sice patří ještě do kategorie hobby D, ale i ve spojené soutěži hobbíků a C třídy získala 1x zlato, 1x stříbro, 1x bronz. V dětech 2 se nejvíce blýskly tři tanečnice: Aneta Stará (7x zlato, 3x stříbro), Melisa Antošová (6x zlato, 4x stříbro, 2x bronz) a Kateřina Ann Hannay (6x zlato, 4x stříbro). V juniorech 1 se opět nejvíce dařilo dopolední mistryni ČR Báře Šrámkové (11x zlato, 1x stříbro, 4x bronz), v juniorech 2 Mary Nguyen (8x zlato, 4x stříbro, 1x bronz) a v mládeži Natálii Rumlenové (2x stříbro, 2x bronz). Medailistů a finalistů ale mělo CrossDance mnohem více a každý dílčí postup nebo posun dělal trenérům i závodnicím radost.