Logo Kolínský PRES
 

Od pondělí budou redukovány autobusové linky 1, 2 a 3, Prostor šije roušky a kraj zvažuje omezení víkendových spojů

Zpravodajství
Publikováno: 29.3.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: MÚ Kolín

Na redakční mail nám v závěru týdne přišlo několik tiskových zpráv, z nichž jsme pořídili následující výběr.

Tři níže publikované tiskové zprávy informují o omezení některých linek městských autobusů, šití roušek ve společnosti Prostor plus a plánech Středočeského kraje s hromadnou dopravou.

Od pondělka 30. března bude prodloužen interval autobusových linek 1, 2 a 3

Společnost OAD Kolín zareagovala na úbytek cestujících i na omezování výroby klíčových podniků. V tiskové zprávě napsala:

"Od pondělka 30. března dochází k další úpravě provozu kolínské městské autobusové dopravy. OAD Kolín po domluvě s vedením města Kolín postupně reaguje na výrazný úbytek cestujících a upravuje jízdní řád. Již od první poloviny března platí prázdninový jízdní řád, protože školy a školky jsou uzavřené. Od pondělka se částečně sníží provoz na linkách s vysokou četností. Interval na nejčetnějších linkách 1, 2 a 3 bude dočasně prodloužen z dosavadních 30 minut na jednu hodinu.

Již dříve, od úterý 24. března, poté, co automobilka TPCA pozastavila výrobu, došlo k úpravě jízdního řádu na lince číslo 6, která obsluhuje průmyslovou zónu u Ovčár a vozí zaměstnance do závodu na jednotlivé směny. Na této lince byly omezeny spoje 5, 1, 25, 29 a spoje 2, 4, 30 jsou dočasně zrušeny."

 

Přes 600 roušek ušitých v Prostoru plus putovalo k potřebným

Další tisková zpráva přišla do redakce ze společnosti Prostor plus:

"Přes 600 roušek ušily pracovnice Prostor plus, o.p.s. a rozdali je potřebným a do institucí. Osmdesát roušek darovaly pracovnice Prostor plus do Nemocnice v Kutné Hoře, 100 roušek do kolínské prodejny TESCO, 110 roušek pro policisty a lékaře do Oblastní nemocnice v Kolíně.

Dalších 160 roušek ušila sama kolegyně Eva a zásobila tak všechny obyvatele kolínské ubytovny Ludmila v ulici K Raškovci, kde panoval akutní nedostatek materiálu k výrobě. Minimálně dalších 150 roušek poputovalo přímo do služeb klientům a zaměstnancům Prostoru plus. Několik desítek bavlněných i jednorázových roušek dostali lidé bez přístřeší, kteří by se k nim jinak nedostali. Další roušky se šijí a dále distribuují mezi klienty ve službách."

 

Lékaři nebo prodavačky se musí dostat do práce a lidé z obcí k lékaři

Středočeský kraj se v tiskové zprávě vyjádřil k hromadné dopravě v kraji:

"Situaci na krizovém štábu vyhodnocujeme každý den. Nechceme našim občanům ještě více zkomplikovat již tak složitou situaci, se kterou se všichni potýkáme. Sestřičky, lékaři, hasiči, policisté, složky IZS, prodavači a mnozí další musí mít možnost dojíždět do práce. Podobně i senioři z menších obcí musí mít možnost, jak se dopravit k lékaři, do lékárny či k nákupu potravin a drogerie (v pro ně vymezeném čase).

Řada lidí pracuje na směny, včetně víkendů, a i oni musejí mít šanci se do práce nějak dostat. Středočeský kraj byl mezi prvními, kdo sáhl k omezení dopravy v podobně zavedení prázdninového jízdního řádu a zrušení školních autobusů, ke kterému přistoupil od 14. března. Později se také v kraji omezily noční spoje.

Musíme brát v potaz i situaci dopravců, kteří se potýkají s nedostatkem personálu. Pracujeme tedy s různými scénáři. Naší prioritou je ale zabezpečení spojů pro naše občany a jejich alespoň částečně normální dostupnost pro dojíždění do zaměstnání a vyřízení si nezbytných cest. Uvažujeme o omezení některých víkendových spojů, i když chápeme, že i tím řadě lidí zkomplikujeme život. Ať už se jedná o lidi pracující o víkendech, jako jsou hasiči, prodavači, zdravotnický personál, nebo o možnost postarat se o své blízké. Situaci budeme nicméně průběžně dál vyhodnocovat. Pokud dojde ke změně jízdního řádu občané budou včas informováni."
 

Publikováno: 29.3.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: MÚ Kolín

Komentáře k článku...