Logo Kolínský PRES
 

Olympijský vítěz Roman Šebrle vyhlásil v divadle kolínským sportovcem roku Daniela Radovesnického

Zpravodajství
Publikováno: 19.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Před rokem moderoval v kolínském divadle slavnostní vyhlášení výsledků ankety ´Sportovec města Kolína´ hokejový komentátor Robert Záruba, letos ho vystřídal světový rekordman a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.

V hlavní dospělé kategorii obhájil své loňské vítězství pětadvacetiletý Daniel Radovesnický z oddílu Sokol Kolín – sportovní gymnastika, který loni na mistrovství České republiky vybojoval zlatou medaili na bradlech a stříbrné medaile ve víceboji, na koni našíř a na hrazdě a 4. místo v akrobacii.

Druhý skončil Štěpán Hampl z oddílu Sokol Kolín-atletika, loňský mistr České republiky mužů do 22 let v běhu na 100 metrů a s kolegy z Kolína též mistr ve štafetě na 4x100 metrů, třetí místo "bral" Tomáš Paprstka z oddílu Expres CZ - Tufo Team Kolín, který vybojoval 2. příčku v celkovém pořadí v Českém poháru v cyklokrosu a získal stříbrnou medaili na MČR mužů v cyklokrosu.

Vítězem v mládežnické kategorii se stal patnáctiletý František Marghold z týmu Sokol Kolín – sportovní gymnastika, mj. šestinásobný mistr ČR v kategorii dorostenců ve víceboji, v akrobacii, na kruzích, v přeskoku, na bradlech a na hrazdě.

Pořadí týmů v dospělé kategorii ovládl Expres CZ - Tufo Team Kolín – muži Elite (ve složení Tomáš Paprstka, Matěj Ulík, Josef Kunášek, Alvin Tomášek, Filip Pospíšil a Jakub Schierl), vítězové v celkovém pořadí družstev v Českém poháru v cyklokrosu a druzí v celkovém pořadí Českého poháru MTB XCO, mládežnickou kategorii vyhrály dorostenky Sokol Kolín–atletika, které s výraznou převahou 60 bodů získalo poprvé v historii kolínské atletiky v kategorii dorostenek titul mistryň České republiky, titul mistryň Čech i titul přebornic Středočeského kraje (tým tvořily Natálie Olivová, Barbora Malá, Eliška Králová, Jitka Novosadová, Jana Šafránková, Eliška Drábková, Alice Přibylová, Žaneta Vrbová, Kristýna Šlehubrová, Anita Hrušková, Helena Rothanzlová, Kateřina Tvrdá, Vanessa Adamcová, Lenka Novotná, Tereza Smítková, Tereza Havlíčková, Lucie Bartůšková, Rozárrie Znamínková, Lucie Olivová, Alena Fridrichová, Kateřina Vejdělková, Kateřina Vejborná, Veronika Plačková, Tereza Škopková, Lucie Seifertová, Eliška Šustková, Denisa Kopecká, Adéla Mrkvičková, Barbora Horáčková, Eliška Blechová a Markéta Sandholcová).

Trenérem roku se stal Martin Taftl, trenér účastníka mistrovství světa v gymnastice a mistra ČR na bradlech a trojnásobného stříbrného medailisty z MČR Daniela Radovesnického, účastníka mistrovství světa juniorů a stříbrného medailisty z MČR Štěpána Vogla, šestinásobného mistra ČR v kategorii dorostu Františka Margholda, stejně jako dalších členů extraligového a prvoligového týmu Sokola Kolín.

Kompletní výsledky 

Jednotlivci - dospělí:
1. Radovesnický Daniel (Sokol Kolín - sportovní gymnastika)
2. Hampl Štěpán (Sokol Kolín - atletika)
3. Paprstka Tomáš (Expres CZ Tufo Team Kolín)
4. Dalecký Matyáš (Sokol Kolín - atletika)
5. Škarka Jan (Sportovní spolek Ju-Jutsu Kolín)
6. Pražáková Zuzana (Sokol Kolín - atletika)
7. Malý Josef (SC Kolín)
8. Kratochvíl David (Sokol Kolín - sportovní gymnastika)
9. Hůrková Kristýna (SRTG Kolín - extrémní běžecké překážkové závody OCR)
10. Peňáz Pavel (Sokol Kolín - atletika)

Jednotlivci - mládež:
1. Marghold František (Sokol Kolín - sportovní gymnastika)
2. Král Dominik (Sokol Kolín - atletika)
3. Suk Maxim (Sportovní oddíl plavání Kolín)
4. Martínková Veronika (CrossDance Kolín)
5. Novotný Lukáš (Sportovně střelecký klub DDM Kolín)
6. Lelková Blanka (Sportovní oddíl plavání Kolín)
7. Hoang Trung Hieu („Kuba“) (SK Volejbal Kolín)
8. Pešová Denisa (Sokol Kolín - atletika)
9. Vítek Jakub (Sokol Kolín - atletika)
10. Jechová Lucie (Sportovní spolek Ju-Jutsu Kolín)

Družstva - dospělí:
1. Expres CZ Tufo Team Kolín (muži Elita)
2. Sokol Kolín - atletika (štafeta na 4x100 m)
3. Sokol Kolín - sportovní gymnastika (muži A)
4. BC Geosan Kolín (basketbal - muži)
5. SC Kolín (lední hokej - muži)

Družstva - mládež:
1. Sokol Kolín - atletika (dorostenky)
2. BC Kolín (junioři U19)
3. SK Volejbal Kolín (kadeti)
4. CrossDance Kolín (junioři)
5. Expres CZ Tufo Team Kolín (junioři)

Trenér:
1. Taftl Martin (Sokol Kolín - sportovní gymnastika)
2. Morávek Antonín (Sokol Kolín - atletika)
3. Šotola Miroslav (SK Volejbal Kolín)

Publikováno: 19.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Komentáře k článku...