Logo Kolínský PRES
 

Poblíž Kolína číhá na řidiče nové úsekové měření

Zpravodajství
Publikováno: 6.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Stacionární úsekové měření rychlosti je černou můrou každého řidiče. Pokud totiž úsekem, kde je trvale nainstalováno, projedete vyšší než povolenou rychlostí, pokuta vás nikdy nemine, protože automatický systém záznamu zachytí (a úředník následně potrestá) každého provinilce.

Zatímco několik míst ve městě, kde je úsekové měření umístěno, kolínští řidiči dokonale znají (před časem ostatně PRES publikoval jejich detailní soupis), za hranicemi města si už ale zdaleka tak jistí nejsou. V okolí města ale řidičům v posledních letech riziko sankcionovaného automatického změření rychlosti hrozilo na jediném místě, v Pňově-Předhrádí, tedy v rovinaté obci za Novou Vsí I na poděbradské výpadovce, kde jsou měřící kamery umístěny na obou okrajích obce a měření nonstop probíhá v obou směrech.

Druhá podobná "past" řidiče nově čeká i na jihu od Kolína, v Kořenicích. Na frekventované silnici vedoucí kolem letiště, kterou řidiči z Kolína nejčastěji používají k přesunu na Sázavu, jsou Kořenice vesnicí, kde řidiči jezdí nejrychleji, k čemuž svádí nejen přímý a přehledný průjezd vesnicí, ale i fakt, že ve směru od Kolína zde řidičí jedou z táhlého kopce.

Stejně jako v Pňově-Předhrádí i zde jsou stacinární měřící kamery umístěny na obou okrajích obce a nonstop automaticky zaznamenávají všechny řidiče, kteří úsek od jedné kamery k druhé projedou za kratší časový úsek, než jaký odpovídá padesátikilometrové rychlosti. Pokuty bude stejně jako v případě přestupků v Pňově vystavovat odbor dopravy kolínské radnice.

Úsekové měření vzniklo z iniciativy kořenického obecního úřadu, který vyslyšel letité stížnosti místních na nedodržování "padesátky" nemalé části skrz obec jezdících řidičů. Kořenický obecní úřad zaplatil instalaci, provoz i údržbu měřícího zařízení, naopak veškerý výnos z vystavených pokut skončí jako příjem kolínské městské kasy.

Publikováno: 6.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...