Logo Kolínský PRES
 

Před čtvrtstoletím psaly Kolínské noviny v článku na titulní straně o pozorování UFO ve Velimi

Zpravodajství
Publikováno: 13.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Probírání se staršími novinami občas vede k pozoruhodným objevům. Například v březnu roku 1993 vyšel na titulní straně místního týdeníku Kolínské noviny článek nazvaný ´Marťani byli ve Velimi´.

Reportér Jiří Karban v něm vyzpovídal několik obyvatel z Velimi a okolí, kteří v noci pozorovali UFO. Korunní svědkyní byla starší žena z nedalekého Vítězova: "Měla jsem namířeno k mladejm do Velimi a všimla jsem si toho, dyž sem vyšla z vrat. Svítilo to támhle nad stromama. Vypadalo to asi jako svítící mičuda, jako sluníčko. Jakou to mělo barvu? To se dá těžko říct. Chvílema to bylo i červený."

Žena pak na kole vyjela směrem na Velim a neznámý objekt, který nevydával žádné zvuky, plul nad ní. "Měla jsem pocit, jako když mě snad rentgenujou nebo co." V úseku do kopce, kde vždy žena sesedala z kola, jí to prý zničehonic šlapalo jako nikdy: "Voni mě snad tlačili nebo já fakt nevim..."

Ve Velimi se pak ke svědkům přidala i ženina dcera s manželem: "Pak jsme na to koukali u našich mladejch. Stálo to nad stodolou. Když jsem jela zpátky, tak mě to sledovalo zase."

Kolínské noviny po svém tehdejším zvyku doplnily článek černobílou fotografií z filmu ´Marketa Lazarová´, na níž je jedna z postav, Kozlíkův syn Adam, s čerstvě useknutou rukou sekyrou a doplnily ho popiskem "Pokus náčelníka obecní policie ve Vítězově o legitimování mimozemšťanů skončil tragicky".

Publikováno: 13.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...