Logo Kolínský PRES
 

Příští týden nepotěší řidiče - dvě frekventovaná místa v Kolíně budou neprůjezdná, jedno z nich déle než čtvrt roku

Zpravodajství
Publikováno: 28.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Každý, kdo se v červenci vydal autem mimo Kolín, zjistil, že míra "rozkopanosti" silnic je letos o prázdninách skutečně mimořádná. Kolín byl dosud v tomto ohledu výjimkou, protože přímo ve městě momentálně žádná komplikovaná objížďka neprobíhá. Od příštího týdne ale bude vše jinak.

Na úvod zrekapitulujme, že v tomto týdnu se s dílčími problémy řidiči setkají jen na dvou místech ve městě. Až do neděle 2. srpna probíhá v Sendražicích oprava váh, které ve vozovce automaticky kontrolují hmotnost projíždějících kamiónů. Úsek, v němž se pracuje, je na úplném konci Sendražic před hřbitovem a průjezd skrz něj je možný jen kyvadlově jedním pruhem, v intervalu určeném přenosnými semafory.

Už jen dva dny, do čtvrtka 30. července, je pak kvůli havárii kanalizace částečně omezen průjezd Žižkovou ulicí u kruhového objezdu u gymnázia. Krátký úsek Žižkovy ulice mezi kruhákem a křižovatkou s Táboritskou ulicí je průjezdný pouze ve směru od kruháku k nemocnici, ve směru od nemocnice ho auta neprojedou a musí odbočit do Táboritské ulice či doleva směrem ke Kauflandu.

Od příštího týdne, přesně od pondělí 3. srpna, se výrazně zkomplikuje průjezd aut oblastí kolem Karlova náměstí. Kvůli opravě povrchů vozovky po výkopech, které zde prováděla společnost ČEZ, bude celý týden, tedy až do neděle 9. srpna, uzavřen průjezd Pražskou ulicí od pekárny u Hankovců až ke Karlovu náměstí. Z obvyklých dvou vjezdů do historického centra města tak řidičům zbyde jen jeden, z křižovatky u kláštera Kutnohorskou a dále Rubešovou a Husovou ulicí. V následujícím týdnu budou pro dopravu v centru uzavřeny i ulice Kovářská a Zámecká.

Druhé, mnohem zásadnější omezení, čeká na řidiče v Havlíčkově ulici. Jak jsme již před časem v PRESu psali, na více než tři měsíce, od 4. srpna do poloviny listopadu, "přetne" Havlíčkovu ulici oprava "mostku", pod kterým protéká potok Polepka. Inkriminované místo chystané opravy a uzavírky se nachází těsně za železničním přejezdem (ve směru jízdy na Šťáralku) a rekonstrukce mostku na více než tři měsíce v uvedeném místě zcela znemožní průjezd aut v obou směrech. Odříznuta od města tak zůstane část Kolína za přejezdem a k řadě tamních obchodů a provozoven (mj. autosalóny, tři benzínové pumpy, tiskárna Colognia press, Siko koupelny i všechny firmy v malé průmyslové zóně) se zákazníci (i zaměstnanci) dostanou jediným možným způsobem - objížďkou přes silniční obchvat a sjezd z něj na Šťáralce.

 

 

Publikováno: 28.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...