Logo Kolínský PRES

Profesor Stanislav Plešinger doběhl po šedesáté do cíle Silvestrovského běhu

Zpravodajství
Publikováno: 10.1.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Redakce KP

Na start jubilejního 60. ročníku Silvestrovského běhu se před stadiónem Mirka Tučka v Borkách postavil rekordní počet 325 běžců a běžkyň.

Na trati dlouhé 3.000 metrů, vedoucí lesoparkem Borky a končící na atletickém stadiónu, byl jasně nejrychlejší domácí běžec Milan Janoušek, který tak potvrdil pozici nejlepšího současného kolínského vytrvalce a vyhrál v rychlém čase 9:05 minuty. Za ním dorazil do cíle letošní několikanásobný juniorský medailista z mistrovství České republiky Roman Pazdera, rovněž z domácího Sokola Kolín-atletika a třetí příčku vybojoval další junior, tentokrát reprezentant AC Čáslav Martin Pecha.

Mezi ženami byla nejrychlejší domácí juniorka Eliška Kliková (trať proběhla za 11:36 minut), která předčila o tři sekundy Petru Dvořákovou z AC Čáslav a jako třetí proběhla cílem bývalá několikanásobná nejlepší sportovkyně Kolína Renata Hoppová, dlouhodobě žijící v Kuvajtu.

Závodu se účastnili i starosta Kolína Michael Kašpar a první místostarostka Iveta Mikšíková a úžasnou kompletní účast ve všech dosavadních šedesáti ročnících (klobouk dolů!) zkompletoval profesor matematiky Stanislav Plešinger z domácího klubu, dobře známý stovkám jeho (dnes už vesměs dospělých) studentů z kolínského gymnázia.