Logo Kolínský PRES
 

Projekt Slunných teras v Kolíně s velkolepou terasou a zahradou na střeše připomíná na vizualizacích přímořské hotely

Zpravodajství
Publikováno: 23.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Seznamu nejoriginálnějších budoucích kolínských staveb už léta vévodí projekt Slunných teras v ulici Prokopa Velikého.

Existenci bývalých jatek v Kolíně dnes připomíná už jen název ulice Jateční, vedoucí od nemocnice k sídlišti U Jána. Objekt jatek stál dlouhá léta podél ulice Prokopa Velikého, která odbočuje z Jateční ulice u sběrného dvora. Po demolici zůstala z jatek do dnešních dnů jen část východní stěny a prázdný pozemek, zarostlý náletovou zelení.

Už před lety se pozemek měl proměnit na bytový komplex, stavět se ale dodnes nezačalo. Projekt nazvaný Slunné terasy sliboval stavbu, jaká není k vidění nejen v Kolíně, ale ani v širokém okolí. Zajímavý objekt s padesáti byty připomíná na efektních vizualizacích přímořské hotely, dominuje mu totiž velkolepá terasa a zahrada přímo na střeše, přístupná z podkroví.

Projekt s výškou čtyř nadzemních podlaží s obytným podkrovím pod valbovou střechou a přízemím, určeným pro komerční využití a parkovací stání, chtěla postavit firma VBD Pardubice, která ho i dnes avizuje na svém webu. Poslední informace o možné realizaci je stará dva roky, kdy probíhalo územní řízení, což je stejné stadium, v jakém se nachází i dnes.

 

Publikováno: 23.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...