Logo Kolínský PRES
 

Řidiče jedoucí z průmyslové zóny u Ovčár do Kolína čeká kvůli stavbě cyklostezky dvoutýdenní objížďka

Zpravodajství
Publikováno: 22.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Od pondělí 25. května zkomplikuje na dva týdny dopravu mezi Kolínem a průmyslovou zónou u Ovčár dvoutýdenní silniční uzavírka.

Důvod uzavírky je jednoduchý. Ovčáry s Kolínem spojí nová cyklostezka, a ta musí překročit frekventovanou silnici. Těsně před kruhovým objezdem u Ovčár bude namalován přechod pro chodce a uprostřed silnice vznikne ostrůvek, který cyklistům překonání silnice usnadní.

Dva týdny trvající stavba ostrůvku daný úsek provizorně zjednosměrní. Řidičů jedoucích od Kolína se uzavírka nijak nedotkne, projedou staveništěm bez větších komplikací. Opačný směr, tedy od průmyslové zóny a Ovčár, bude uzavřen a řidiči se do města dostanou objížďkou přes Veltruby a kolem Hradišťka.

Aby proud aut, směřujících ve špičkách z průmyslové zóny, neucpal v Kolíně na Zálabí kruhák u Masarykova mostu, bude po dobu trvání objížďky ve směru od něj vypnut semafor na křižovatce u Nového mostu a doprava na most díky tomu (a provizornímu dopravnímu značení) půjde vjíždět bez omezení a dávání přednosti v jízdě.

Objížďku budou respektovat i městské autobusy, jezdící do a ze zóny. Linka číslo 6 tedy ve směru ze Zóny pojede přes Veltruby, na kraji města projede ulicí Sadovou do Ovčárecké a dále po své trase.

Uzavírka a objížďka skončí v neděli 7. června.

 

 

Publikováno: 22.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MÚ Kolín

Komentáře k článku...