Logo Kolínský PRES
 

Řidiči zbystřete, následující dva týdny zkomplikují plynulý průjezd některými úseky Třídvorské ulice mobilní semafory

Zpravodajství
Publikováno: 7.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Ani letošní léto se v Kolíně neobejde bez dopravních omezení na klíčových městských tazích. Jedna velká oprava probíhá už od června, druhá startuje v úterý 7. července a třetí je na dohled.

První, již výše než měsíc běžící dopravní omezení, nijak výrazně dopravu nezkomplikovalo. Jde o opravu mostku přes Pekelský potok na pražské výpadovce, těsně před křížením s obchvatem města. Práce zde budou trvat pravděpodobně až do prosince, po celou dobu ale bude frekventovaná silnice v obou směrech průjezdná, jen s tím omezením, že z obvyklých čtyř pruhů je provoz stažen do dvou, tedy do jednoho v každém směru.

Výraznější omezení pocítí řidiči od úterý 7. července na Zálabí, ve frekventované Třídvorské ulici, která slouží nejen vnitroměstské dopravě, ale i jako hlavní výpadovka ve směru na Tři Dvory, Týnec nad Labem a dál na Pardubice. Na silnici poničené kvůli opakovaně se propadající kanalizaci dojde na několika místech k opravě povrchu, od křížení s ulicí K Vinici až po samotný konec Kolína za benzínovou pumpou Shell. Pracovat se tu bude ve čtyřech etapách, kdy po dobu dvoutýdenních oprav bude vždy nějaká část Třídvorské průjezdná pouze kyvadlově a doprava bude řízená přenosnými semafory. Zdržení v Třídvorské ulici řidiče čeká do pondělí 20. července, kdy by opravy měly být hotové.

O největším zásahu do kolínské dopravy během léta a části podzimu PRES již podrobně psal, a tak jen připomeňme, že od 4. srpna do poloviny listopadu bude za železničním přejezdem před Šťáralkou zaslepena Havlíčkova ulice kvůli opravě mostku přes potok Polepka, takže  odříznuta od města (a přístupná pouze objížďkou po silničním obchvatu) zůstane část obchodů a provozoven za železničním přejezdem.

 

 

Publikováno: 7.7.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...